Paskelbtas nuosprendis dėl neįgalios moters išprievartavimo

Paskelbtas nuosprendis dėl neįgalios moters išprievartavimo

Du Pasvalio rajono gyventojai pripažinti kaltais dėl neteisėto įsibrovimo į svetimus namus ir seksualinės prievartos prieš bejėgiškos būklės asmenį.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad pernai vasarą 30-metis P. T. ir 27 metų K. R. įsibrovė į psichinę negalią turinčios moters butą ir prieš buto šeimininkės valią su ja lytiškai santykiavo. Paaiškėjo, kad vienas jų, išlaužęs buto duris, šią moterį yra seksualiai išnaudojęs ir anksčiau.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas.

Pasak prokuroro M. Jurkėno, ekspertai nustatė, kad dėl savo negalios nukentėjusioji negalėjo pasipriešinti į jos namus įsibrovusiems vyrams. „Neįgalią moterį savo auka pasirinkę kaltinamieji tikriausiai nesitikėjo, kad šis nusikaltimas bus išaiškintas ir jiems teks atsakyti prieš įstatymus. Tačiau pareigūnams pavyko surinkti pakankamai duomenų jų kaltei įrodyti“, – sakė prokuroras.

Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmai gegužės 23 dieną pripažino P. T. ir K. R. kaltais dėl išžaginimo ir seksualinio prievartavimo bendrininkų grupėje bei neteisėto asmens būsto neliečiamumo pažeidimo. P. T. taip pat pripažintas kaltu ir dėl anksčiau įvykdytos seksualinės prievartos prieš nukentėjusiąją bei neteisėto asmens būsto neliečiamumo pažeidimo.

Teismas P. T. skyrė galutinę subendrintą 6 metų, o K. R. – 5 metų laisvės atėmimo bausmę. Bausmes abu nuteistieji turės atlikti pataisos namuose.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų