P. Židonio nuotr.

Panevėžyje atnaujintas galbūt neprižiūrimų kapaviečių sąrašas

Panevėžyje atnaujintas galbūt neprižiūrimų kapaviečių sąrašas

Panevėžio savivaldybė praneša, jog birželio antroje pusėje ir liepos pradžioje atliktas Ramygalos gatvėje esančių Kristaus Karaliaus katedros bei Šilaičių civilinių kapinių galbūt neprižiūrimų kapaviečių tikrinimas.

Jo metu pastebėta, kad Kristaus Karaliaus katedros kapinėse yra sutvarkytos 7 kapavietės, Šilaičių civilinėse kapinėse – 5 kapavietės. Visos jos išbrauktos iš anksčiau skelbto sąrašo Savivaldybės internetinėje svetainėje. Šiuo metu Kristaus Karaliaus katedros kapinėse iš viso yra 166 galbūt neprižiūrimos kapavietės, Šilaičių civilinėse kapinėse – 216.

Galbūt neprižiūrima kapaviete laikoma tokia, kuri netvarkoma dvejus ir daugiau metų ir atitinka ne mažiau du iš šių kriterijų: nėra paminklinio akmens, lentelės ar antkapio su užrašu, nėra duomenų, kurie padėtų nustatyti, kas ir kada buvo palaidotas, kapavietės statiniai suirę, išgriuvę, pasvirę, kapavietė apaugusi žole, krūmais.

Atnaujintas galbūt neprižiūrimų kapaviečių sąrašas skelbiamas Savivaldybės internetinėje svetainėje www.panevezys.lt. Šios kapavietės taip pat pažymėtos internetinėje svetainėje www.cemety.lt. Artimiausiu metu prie Panevėžio miesto Kristaus Karaliaus katedros, Šilaičių civilinių kapinių įėjimų esančiuose informaciniuose stenduose bus skelbiama informacija apie galbūt neprižiūrimų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis kapavietėmis tvarką ir galimas pasekmes, jei kapavietės pripažįstamos neprižiūrimomis.

Kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis komisija toliau du metus tęs galbūt neprižiūrimų kapaviečių tikrinimą ne rečiau nei tris kartus per metus ir ne dažniau kaip kas tris mėnesius, kiekvieno patikrinimo metu padarant kapavietės nuotrauką. Tikrinimo metu pastebėjus, kad kapavietė yra sutvarkyta, ji bus išbraukiama iš minėtų priemonių sąrašų.

Kapinių tvarkymo taisyklėse yra nurodyta, jog už kapavietės priežiūrą yra atsakingas laidojantis asmuo, kurio prašymu išduodamas leidimas ir skiriama kapavietė. Šis asmuo turi prižiūrėti kapavietę, kad ji būtų tvarkinga. Jei kapavietė neprižiūrima ilgiau nei metus, kapinių prižiūrėtojas raštu įspėja už jos priežiūrą atsakingą asmenį. Jei per metus nuo įspėjimo kapavietė vis dar nesutvarkoma – kapinių prižiūrėtojas informuoja Savivaldybės neprižiūrimų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis komisiją. Jei per šių kapaviečių stebėjimo laikotarpį kapavietės ir toliau nebus sutvarkytos, komisija turės priimti sprendimą dėl jų pripažinimo neprižiūrimomis. Tuomet jų priežiūrą organizuotų Savivaldybė ir tokios kapavietės galėtų būti perduotos prižiūrėti kitiems asmenims, su teise gauti leidimą laidoti jose.

Kapinių prižiūrėtojui, Savivaldybės įmonei „Panevėžio specialus autotransportas“ pavesta du kartus per metus atlikti žolės pjovimo darbus galbūt neprižiūrimose kapavietėse. Šiuo metu šie darbai atliekami Panevėžio miesto Šilaičių civilinėse kapinėse, Kaip teigiama Savivaldybės pranešime, Kristaus Karaliaus katedros kapinėse žolė bus nupjauta iki liepos mėnesio pabaigos.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų