P. Židonio nuotr.

Paskelbė pirmųjų patikrinimų dėl saviizoliacijos rezultatus

Paskelbė pirmųjų patikrinimų dėl saviizoliacijos rezultatus

Atlikus pirmuosius patikrinimus, kaip žmonės, kuriems patvirtintas koronavirusas (COVID-19) ir kurie gydomi namuose, bei su jais sąlytį turėję žmonės laikosi izoliavimosi taisyklių, pažeidimų neužfiksuota.

Tai parodė atsitiktinės atrankos būdu per savaitę, rugpjūčio 10–14 d., Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) patikrinus 182 gyventojus iš 849, kurie privalėjo laikytis saviizoliacijos. Tokie tikrinimai pradėti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, reaguojant į gyventojų nuogąstavimus, kad gali būti atvejų, kai nesilaikoma būtinos izoliacijos.

Iš 334 izoliuotis turinčių žmonių, kuriems patvirtinta lengva koronaviruso infekcijos forma ir kurių sveikatos būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje, NVSC patikrino 66.

Iš 515 žmonių, įtariamų, kad serga, bei žmonių, turėjusių sąlytį su sergančiuoju koronavirusu, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje, NVSC patikrino 116.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, jei izoliuotis turinčio žmogaus nurodytoje izoliavimosi vietoje nebūtų rasta, būtų laikoma, kad jis galimai pažeidė izoliavimosi taisykles ir dėl to jam gali grėsti administracinė atsakomybė.

„Įvertinus tai, kad visų izoliuotų žmonių patikrinti nėra galimybės, tikrinami atsitiktinai pasirinkti. Tokie tikrinimai pradėti neatsitiktinai, o reaguojant į žmonių nuogąstavimus, kad gali būti atvejų, kuomet nesilaikoma būtinos izoliacijos ir taip rizikuojama užkrėsti koronavirusu kitus. Tad pastarosios savaitės patikrinimų rezultatai, kai pažeidimų dėl saviizoliacijos reikalavimų laikymosi nenustatyta, leidžia džiaugtis atsakingu visuomenės požiūriu siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui. Tad ir toliau kviečiu visus elgtis atsakingai“, – sako ministras A. Veryga.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovo Roberto Petraičio teigimu, izoliacija yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės.

„Tad visiems – ir suaugusiesiems, ir vaikams – dvi savaites rekomenduojama likti namuose, vengti socialinių kontaktų ir stebėti savo sveikatą. Keturiolikos dienų laikotarpis nustatytas atsižvelgus, kad per tokį laiką nuo infekcinės ligos sukėlėjo patekimo į organizmą pradžios pasireiškia arba nepasireiškia simptomai, būdingi koronavirusinei infekcijai, t. y. karščiavimas, dusulys, kvėpavimo sutrikimai, kosulys ir kita“, – teigia NVSC vadovas R. Petraitis.

Kaip izoliacijos laikosi grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių asmenys kontroliuoja policija ir savivaldybių administracijos.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų