Per Kalėdas 106-ąjį gimtadienį švęsianti O. Krivickienė bei ją prižiūrinti dukra 80-metė J. Grybienė tebelaukia lygiai prieš metus seniūno pažadėtos dovanos – malkų.

Pasivijo pažadas seniausiai kraštietei

Pasivijo pažadas seniausiai kraštietei

 

„Žodis – ne žvirblis“, sako liaudies išmintis. Tuo turėjo progos įsitikinti Naujamiesčio seniūnas Jonas Sankaitis, kuriam tenka rūpintis dar prieš metus paties pažadėta dovana vienai seniausių Panevėžio rajono gyventojų – 105-erių Onai Krivickienei. Moteris dar per praėjusias Kalėdas švęsdama gimtadienį ją pasišovusios pasveikinti seniūnijos paprašė dovanos – malkų ir jų vis dar nekantriai laukia.

Jau po kelių savaičių naujamiestietė O. Krivickienė minės 106-ąją sukaktį. Tokiame amžiuje šiai senolei jau nebebūna gimtadienių be garbingų valdžios sveikinimų. Tačiau vieno sveikintojo pažadų naujamiestietė nepamiršta visus metus.

„Atvyko babytės pasveikinti Naujamiesčio seniūnas J. Sankaitis ir paklausė, ko gi ji norėtų dovanų. Mama nieko neprašė, tik malkų“, – praėjusias Kalėdas ir savo motinos gimtadienį prisimena 80-metė dukra Janina Grybienė.

Seniūnas, anot jos, be jokių atsikalbinėjimų tada močiutei pažadėjo šiltą žiemą. Tačiau moterys baigia sulaukti jau ir kitų švenčių, bet malkų kieme kaip nėra, taip nėra.

„Vieną dieną išgirdau, kad mums jau ruošia medį, pjovėjai pluša kapinėse. Bet paaiškėjo, kad atveš rąstus, o ne kalades ar malkas. Kaip mums, tokio amžiaus vienišoms moterims, dabar juos reikės susipjauti ir susiskaldyti“, – nuogąstauja J. Grybienė.

Ji pati suskubo pas seniūną prašytis pagalbos, kad kiemą pasiektų ne nupjauti rąstai, o iš jų jau paruoštos malkos. Po 200 eurų pensijos gaunančios naujamiestietės motina ir dukra tvirtina tikrai neturinčios santaupų malkų pjovėjams ir skaldytojams samdyti.

Medį jau pjauna

J. Grybienė pasakoja po susitikimo seniūnijoje liko it musę kandusi. Seniūnas esą nieko neaiškino ir netgi nepanoro mandagiai pasikalbėti su garbaus amžiaus kraštiete. O netrukus nutilo ir kalbos apie žadėtąją dovaną.

„Nežinau, ar begausim ką nors, girdėjau, seniūnas supykęs, pasakoja, jog aš jį vaikau“, – sunerimusi J. Grybienė.

Visgi Naujamiesčio seniūnas „Sekundės“ žurnalistus patikino, kad niekur malkos nedingo ir jis vis dar pasiruošęs laikytis prieš metus duoto savo žodžio.

„Pjaunam dabar medį, atvešim pilną priekabą rąstų tiesiai į kiemą ir vietoje samdysim žmones, kad suskaldytų malkas. Gal prašysime patalkininkauti už socialines pašalpas atidirbinėjančių gyventojų. Užtrukome su tomis malkomis, nes moterys atsisakė priimti rąstais“, – aiškino J. Sankaitis.

Pažadais nebesižarstys

Seniūnas tvirtina, jog malkų senolės tikrai sulauks dar iki 106-ojo O. Krivickienės gimtadienio per Kalėdas. Sušalti jubiliatė ir jos dukra neva neturėtų, nes, seniūno žiniomis, jos šiemet taip pat tvarkėsi dokumentus kietojo kuro kompensacijai gauti. Tokia pagalba apskaičiuojama pagal gyvenamąjį plotą ir šeimininkų pajamas.

„Mūsų ruošiamos malkos bus dovana senolei – kadangi pažadėjau, tai turiu ir tesėti“, – sako J. Sankaitis.

Visgi, pasak seniūno, daugiau tokiu dosnumu savo krašte dabar pasižymėti nebegalės. Mat seniūnija, anot jos vadovo, nėra tokia turtinga, kad galėtų savo žmones nudžiuginti tokiomis reikalingomis dovanomis.

Komentarai

 • Galva yra reikalinga ne tam, kad subinėn lapų neprikristų, nežadėk jei negali, ir galvok prieš išleisdamas garsą.

 • toks ten ir seniūnas, bet kokį klausimą sręsdamas nutaiso dvęsiančio katino šypseną, papilsto iš tuščio į kiaurą, ir turi jaustis jam skolingu už tai, kad atėjai ir sutrukdei nosies gelmes tyrinėt. tavo prašymas padedamas į stalčių ir tą pačią sekundę pamirštamas. lengviausia yra pažadėt. greičiausiai tikėjosi, kad senutė iškeliaus į dangiškus kurortus, ir jam nieko daryt nebereikės. kam toks mikimauzas išvis valdžion pastatytas, tik kad kelnių užpakalį kabinete trina, ir lankstosi į visas puses kaip nendrė ant skersvėjo..

  • Atsakyti
  • Jei, Tamsta, turit asmeninių nepasitenkinimų, tai nebūtina laikraštyje drabstytis purvais. O Seniūno pareigos, tai ne tik malkų rūpinimas. Nebent, kad „pamiršo“ pažadą- bėda. Senolės iki tokio amžiaus kažkaip apsirūpindavo malkomis. Daug seniūnijoj senų žmonių, kurie įvairiais būdais apsirūpina kuru.

 • Skirta tam „įdomu“- labai panaši situacija šiai dienai visoje Lietuvoje. Svarbu pažadėti, ir tampa labai lengva gyventi ir „vadovauti“, kai net nesiruoši savo pažadų vykdyti. Svarbu būti lojaliu esamai valdžiai ir tik linksėt su viskuo sutinkant, tada galima savo klapčiukams išskirt jau paruoštas malkas iš turimų fondų. Jei nebūčiau vietinis, patylėčiau, o pekloj prie alaus bokalo pasakyčiau kad prie ruso gyvent buvo geriau. Nulis tas mūsų seniūnas, visiškai tuščia vieta, Ir vienas akivaizdus pastebėjimas, jei mūsų senoliai patys apsirūpina ne tik kuru, kam reikalingas seniūnas? Gal dar ponas esat girdėjęs apie valstybės naudojamas socialines programas TAIKOMAS VISIEMS SENJORAMS? Įdomu būtų sužinot, ar mūsų gerbiamas seniūnas buvo ką tik organizuotuose mokymuose apie gebėjimų ugdymą jiems priskirtų funkcijų vykdymo srityse?

  • Atsakyti
  • Panašu, kad Tamsta tikrai visas programas išstudijavęs (usi) ir mokymuose apie viską dalyvavot. Todėl tikėtina, kad ateityje užėmus tos vietovės seniūno postą, būsit ne „bebras“, o kokia voveraitė ir aprūpinsit visus nuo naujagimio iki senolio.
   O šiuo laikotarpiu visiems ramybės, ilgiausių metų ir sieloje šilumos, kurią ne malkos teikia.

 • Tai bent! Kokią pirtį čia užkūrė šimtametė močiutė, nors ir be malkų

 • Komentatoriai, prasom nejuodinti seniuno jei nezinot tikros padeties, seniunas yra ne eigulys ar kuro sandelio vadovas, juk senoles gavo kompencacija kurui isigyti, o ilgas zmogaus amzius nera privilegija gauti kuro veltui, beto, senoles artimieji gyvena pasiturinciai ir jei beda gali ir padeti, prasau nepilti purvo seniuno adresu, mes ipratom kad viskas butu paduota, o patys nieko nesistengiam.

  • Atsakyti
  • Pritariu. Ir dar reiktų priminti, kad seniūnas ne tik Naujamiesčiui, bet Naujamiesčio seniūnijai, o ji labai plati.

  • Toks ten ir seniūnas, partijos pastatytas, beje dėl šio posto perbėgęs iš krikščionių į socialdemokratų partiją, Nematė naudos tai ir nieko nedarė, Tokio neveiklaus seniūno Naujamiesčio seniūnija dar niekada neturėjo, Nemanau, kad seniūno darbas yra parūpinti senolei malkų, bet jeigu būtų geras, veiklus ir sąžiningas seniūnas, jeigu jau kvailai pažadėjo privalėjo pažadą tesėti.

   • Atsakyti
 • Nesuprantu kur žiūri rajono valdžia pastačiusi tokį seniūną.Ne tik, kad nieko nedirba,tačiau naudojasi tarnybine padėtimi.Tarnybinis transportas reikalingas tik asmeniniams reikalams: važinėti į namus pietų, krosnį pakūrenti, nuvažiuoti į mišką parūkyti, sūnų nuvežti ir parvežti į Panevėžį į mokyklą, žmoną vežioti po parduotuves, kirpyklas ir t.t. Sunku suprasti ką kalba, būtina logopedo pagalba.

  • Atsakyti
  • O kam rajono valdžiai žiūrėti, jei seniūną akylai stebi Buvusi Mokytoja.

Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų