Pasitikrinkite regėjimą

Pasitikrinkite regėjimą

Beveik kas antras žmogus turi regėjimo problemų. Dauguma mano, kad tai yra tik brandaus amžiaus žmonių rūpestis. Tačiau iš tikrųjų gali būti taip, kad jums, dar visai jaunam vyrui ar moteriai, ėmė vystytis katarakta arba, dar blogiau, glaukoma.

Gydytojų stebėjimų duomenimis, pati populiariausia akių liga – miopija, kitaip tariant, trumparegystė. Ji vargina beveik 30 proc. žmonių. Toliaregystė sutinkama dukart rečiau.

Paprasčiausias akių uždegimas dažnai sukelia rimtų ligų, pavyzdžiui, kataraktą. Juolab kad ja susirgti rizikuoja beveik kiekvienas žmogus, sulaukęs keturiasdešimties metų. O tarp vyresnių nei 50 metų žmonių kas penktas serga glaukoma (tai rimta liga, ja susirgus netenkama regėjimo).

Kad vieną dieną gydytojas jums nepraneštų apie ligą, pasitikrinkite galimus simptomus. Tad jeigu jums…

Paraudo akys

Jei tokie simptomai dažni, be to, akis dar ir skauda, tai gali būti rimtos ligos priežastis. Skubiai kreipkitės į gydytoją.

Jeigu akių neskauda, veikiausiai trūko akies baltymo kraujagyslė (įvyko subkonjuktyvus kraujo išsiliejimas). Tai praeis savaime po vienos ar dviejų savaičių, todėl galima pasveikti ir be gydytojo. Jeigu akys paraudo, tačiau jų neskauda, galbūt paprasčiausiai per ilgai dirbote kompiuteriu.

Kankina svetimkūnio pojūtis akyse

Yra kraujo? Tuomet skubėkite pas gydytoją oftalmologą: yra tikimybė, kad svetimkūnis pažeidė baltymą arba akies obuolį, o tai jau pavojinga regėjimui.

Jeigu jus vargina tik nemalonus jausmas, o jokių kitų požymių nematyti, veikiausiai į akis pateko nedidelių smėlio ar dulkių dalelių, kurios ir sukelia nemalonių pojūčių akyse. Nesijaudinkite, jos pačios pasišalins, įlašinus akių lašų, patepus akių tepalu arba ištryškus ašaroms.

Akių skausmas

Pojūtis toks, lyg skaudėtų ne pačias akis, o kažkur giliau už jų. Tikėtina, kad jums migrenos priepuolis.

Skauda virš akių arba už jų? Tokie požymiai reiškia, kad sergate virusine infekcija, pavyzdžiui, gripu. Arba akių uždegimu. Bet kuriuo atveju pasikonsultuokite su gydytoju.

Kartais akis gali skaudėti ir dėl buvusios traumos arba dėl glaukomos.

Prieš akis „skraido musytės“

Jei tuo metu regėjimas pablogėja, veikiausiai šie simptomai reiškia uždegimą arba akispūdžio infekciją. Patiems gydytis negalima – padės tik gydytojas.

Akių aptemimas, kuris greitai praeina

Taip dažnai atsitinka, kai įeinama į ryškiai apšviestas patalpas.

Jauniems žmonėms staigiai aptemsta abiejose akyse nuo isterinės reakcijos. Tai nepavojinga, nors ir nemalonu.

Jeigu akys aptemsta dažnai, pasitikrinkite regėjimą pas specialistą.

Staigus apakimas viena akimi

Galima įtarti insultą arba arteritą. Bet kuriuo atveju kreipkitės į oftalmologą arba terapeutą.

Vaivorykštės ratilai aplink šviesos šaltinį

Jei tokie simptomai kartojasi dažnai, ilgai nepraeina, be to, dar skauda galvą, kuo greičiau skubėkite pas gydytoją! Taip dažnai atsitinka, prasidėjus glaukomai.

Kuo pamaitinti akis?

Nuo senų laikų žinoma, kad vitaminas A daro gerą poveikį regėjimui. Prieš pusę metų Olandijos universiteto mokslininkai dar kartą patvirtino šią teoriją. Šį kartą jau praktiškai.

Trejus metus bandomosios žiurkės ir makakos buvo maitinamos vitamino A praturtintu maistu. Tokios „dietos“ rezultatai parodė, kad šių žinduolių regėjimas, palyginti su kitais jų giminaičiais, tapo geresnis beveik 15 proc.

Žmogaus vitamino A paros normą sudaro: stiklinė morkų sulčių (būtinai šviežiai išspaustų); šeši septyni abrikosai (džiovinti ar švieži); sauja mėlynių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų