Pasirašyta sutartis dėl žemės paėmimo „Rail Balticai“

Pasirašyta sutartis dėl žemės paėmimo „Rail Balticai“

Europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ Kauno ir Panevėžio infrastruktūros priežiūros depų žemės paėmimo visuomenės poreikiams projekto parengimo ir įgyvendinimo darbus atliks „Kelprojektas“ ir „Atamis“.

Kaip praneša „Lietuvos geležinkeliai“, gruodžio pradžioje Susisiekimo ministerija ir už geležinkelio statybas Lietuvoje atsakinga įmonė „LTG Infra“ su darbų laimėtojais pasirašė tai numatančias sutartis. Planuojamų darbų vertė – 620 tūkst. eurų (be PVM).
Pagal sutartis tiekėjai „Kelprojektas“ ir „Atamis“ turės atlikti visas reikiamas žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras – parengti žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektą, atlikti paimamo turto ar verslo vertinimą, organizuoti žemės bei nekilnojamojo turto išpirkimą, teisingai atlyginant savininkams ar naudotojams bei atlikti kitas susijusias veiklas.
„Infrastruktūros priežiūros depai yra svarbi tiesiamo europinio geležinkelio dalis, kadangi jie užtikrins kokybišką ir operatyvią visų „Rail Balticos“ ruožų techninę priežiūrą. (…) Depų plėtra prisidės prie ekonominės ir socialinės naudos tiek Kauno, tiek Panevėžio regionuose – atvers naujų galimybių verslui bei kurs papildomų darbo vietų“, – sako susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.
Skelbiama, kad Panevėžio depas bus statomas netoli Panevėžio rajono savivaldybėje esančio Gustonių kaimo, jam numatoma skirti 94,2 ha teritorijos. Preliminari infrastruktūros depo bei kitų geležinkelio objektų įgyvendinimo kaina – 93,56 mln. eurų.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų