„Sekundės“ archyvo nuotr.

Pasirašys įstatymą dėl savivaldos politikų atlyginimų

Pasirašys įstatymą dėl savivaldos politikų atlyginimų

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina pasirašyti Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis Seimas siekia užkardyti galimą piktnaudžiavimą kanceliarinėmis lėšomis šalies savivaldybių tarybose.

„Sprendimai, kurie išskaidrintų, sutvarkytų sistemą, kuri sukėlė štai tiek daug diskusijų ir tiek daug skandalų – ji privalo būti sutvarkyta, tą aš sakiau pačioje pradžioje. Tai yra didžiausia mūsų pareiga, kad daugiau tokie dalykai nesikartotų“, – trečiadienį Seime žurnalistams teigė G. Nausėda.

„Dėl tos priežasties sistemos sutvarkymas man yra priimtinas ir atsakymą galite automatiškai padaryti patys“, – nurodė jis, klausiamas, ar pasirašys antradienį parlamente priimtas įstatymo pataisas.

Seimas antradienį priėmė Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis nustatė fiksuotus tarybos narių atlyginimus ir panaikino kanceliarinėms reikmėms skirtas išmokas.

Tarp parlamentinių frakcijų derintu projektu nustatyta, kad tarybos narių alga sieks penktadalį savivaldybės mero algos. Kiek daugiau uždirbs tarybos opozicijos lyderis bei savivaldybės komitetų pirmininkai. Jų atlyginimas būtų penktadaliu, o komitetų pirmininkų pavaduotojų – 10 proc. didesnis nei papildomų pareigų neinančių savivaldos politikų atlygis.

Įstatyme išbraukta nuostata, kuria tarybos nariams yra skiriamos kanceliarinės lėšos pašto, telefono ir interneto ryšio, transporto išlaidoms padengti. Be to, numatyta, kad už praleistus posėdžius tarybos nariai sulauktų piniginės nuobaudos – už tai jiems būtų mažinamas atlyginamas.

Prezidentui pasirašius įstatymą, jis įsigalios jau nuo šių metų liepos 1 d., o savivalda būtų įpareigota iki tol sutvarkyti visus įstatymo įgyvendinimui reikalingus vietos teisės aktus.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų