Pasigirdo melagienos, kad karo pabėgėliams teks susimokėti už paslaugas

Pasigirdo melagienos, kad karo pabėgėliams teks susimokėti už paslaugas

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtina išgirdusi apie atvejus, kai daliai karo pabėgėlių ukrainiečių, gavusių laikiną gyvenimo Lietuvoje statusą, buvo sakoma, jog teks susimokėti už gautas paslaugas.

Ministrė pažymi, kad tai yra netiesa ir kad nuo Rusijos sukelto karo bėgančiais žmonėmis bus pasirūpinta nemokamai.

„Šiandien išgirdau nerimą keliančios iškreiptos informacijos aspektų. Kad tam tikrai grupei Ukrainos karo pabėgėlių yra neva sakoma, kad laikino gyvenimo statusas kažkaip įpareigos tuos žmones atsiskaityti su priimančia šalimi arba padengti kažkokias išlaidas. Tai yra netiesa“, – antradienį Visagine žurnalistams sakė M. Navickienė.

„Kviečiu mus visus būti atsparius galimai propagandai, melui ir netiesai. Visos paslaugos, kurias gauna žmonės, atvykę ir užsiregistravę, yra nemokamos. Tiems žmonėms nereikės už nieką atsiskaityti. Mes juos priglausime, pasirūpinsime, suteiksime reikiamas paslaugas. O tada, kai karas baigsis, visi žmonės galės saugiai grįžti į savo kilmės šalis“, – teigė ministrė.

ELTA primena, kad, tęsiantis karui Ukrainoje, iš šalies jau pasitraukė daugiau nei 1,5 mln. žmonių, 1 milijonas atvyko į Lenkiją. Iš į Lietuvą atvykusių asmenų nereikalaujama pateikti kelionės dokumentų, sveikatos draudimo ir kitų dokumentų, kurie suteikia teisę jiems atvykti ir būti Lietuvoje. Pabėgėliams iš Ukrainos bus užtikrinama teisė gauti būtinąją medicinos pagalbą ir kitas būtinas asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų