pixabay.com nuotr.

Pasaulyje dar labiau išaugo badaujančių žmonių skaičius

Pasaulyje dar labiau išaugo badaujančių žmonių skaičius

2021 metais pasaulyje dar labiau išaugo badaujančių žmonių skaičius. To priežastys – konfliktai, ekonominės krizės ir orų ekstremumai, rodo JT organizacijų ir ES duomenys.

2021-aisiais maisto stygių juto 193 mln. žmonių 53 pasaulio šalyse. Lyginant su 2020 metais, jų skaičius išaugo beveik 40 mln.

Ataskaitoje konkrečiai įvardijami konfliktai tokiose šalyse, kaip Kongo Demokratinė Respublika, Afganistanas, Etiopija, Sudanas, Sirija ar Nigerija. Padėtį pablogino ir koronaviruso pandemija bei jos ekonominiai padariniai. Be to, virtinėje Afrikos šalių fiksuoti orų ekstremumai.

Ataskaitoje žmonės skirstomi į skirtingas kategorijas, atsižvelgiant į maisto krizės sunkumą. 570 000 žmonių Etiopijoje, Pietų Sudane, Pietų Madagaskare ir Jemene, pavyzdžiui, priskirti prie blogiausios – katastrofos kategorijos. Jiems gresia mirtis nuo bado. 39,2 mln. įtraukti į antrą blogiausią kategoriją – jų padėtis vadinama kritine.

Jungtinės Tautos reikalauja didesnės finansinės paramos ir politinės valio, kad būtų sustabdytas badaujančių žmonių skaičius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų