Pasaulis sveikina Lietuvą su Vasario 16-ąja

Pasaulis sveikina Lietuvą su Vasario 16-ąja

Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena pasveikino popiežius Pranciškus, Jungtinių Valstijų prezidentas Džo Baidenas, Lenkijos prezidentas Andžejus Duda ir kitų šalių vadovai.

Sveikinimuose Lietuvai ir lietuvių tautai linkima laimės, santarvės ir klestėjimo, antradienį pranešė prezidento spaudos tarnyba.

Popiežius Pranciškus laimina lietuvių tautą ir meldžiasi, kad šie metai mums būtų kupini harmonijos, gerovės ir klestėjimo.

Dž. Baideno laiške pabrėžiama, kad, jam pradėjus eiti Jungtinių Valstijų prezidento pareigas, tikimasi tęsti šalių partnerystę ir toliau puoselėti demokratines vertybes, kuriomis dalijasi mūsų tautos.

Lenkijos prezidentas savo sveikinime džiaugėsi glaudžiu bendradarbiavimu.

„Su dideliu džiaugsmu stebiu labai gerus tarpusavio supratimu, bendradarbiavimu ir dialogu grįstus Lenkijos ir Lietuvos santykius. Nežiūrint į besitęsiančią pandemiją, mūsų šalys glaudžiai bendradarbiauja gerindamos saugumo situaciją kaimynystėje bei remia demokratinės Baltarusijos visuomenės kovą“, – rašoma A. Dudos sveikinime Lietuvai.

Savo ir visų Vokietijos žmonių vardu sveikindamas Lietuvą šios šalies prezidentas Valteris Šteinmejeris pabrėžė, kad su džiaugsmu žvelgia į daugiau nei 100 metų trunkančią Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių istoriją.

„Visa tai yra tvirtas pagrindas tęsti mūsų sėkmingą bendradarbiavimą ir kartu atstovauti mūsų interesams ir vertybėms Europoje bei pasaulyje“, – savo sveikinimo laiške teigia Vokietijos vadovas.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas savo sveikinime pabrėžė artėjantį valstybių diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį ir prisiminė šiltą vizitą Lietuvoje pernai metais.

Jungtinės Karalystės Karalienė Elžbieta II savo atsiųstame sveikinime valstybinės šventės proga visiems Lietuvos žmonėms palinkėjo visa ko geriausia ir lengvesnių ateinančių metų.

„Man nepaprastai malonu pasveikinti Jus, Ekscelencija, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga ir nuoširdžiai palinkėti laimės ir klestėjimo Jūsų šalies žmonėms“, – sveikina Japonijos Imperatorius Naruhito.

Vasario 16-osios proga sveikinimo laiškus taip pat atsiuntė Švedijos, Nyderlandų, Ispanijos, Maroko ir Bahreino karaliai. Lietuvą ir jos žmones sveikina ir valstybių lyderiai iš Estijos, Suomijos, Vengrijos, Šveicarijos, Rusijos, Korėjos, Indijos, Kataro, Turkmėnistano, Kirgizijos, Bangladešo ir kiti.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų