Į pasaulio triatlono čempionatą atvyko geros nuotaikos

Į pasaulio triatlono čempionatą atvyko geros nuotaikos

Šį savaitgalį Nyderlanduose Roterdamo mieste vyks pasaulio triatlono čempionatas, kuriame netrūks ir Lietuvos atletų.

Pirmą kartą šalies istorijoje Alberto Casillasas varžysis finaliniame pasaulio taurės etape (olimpinėje distancijoje), o Tautvydas Kopūstas kartu su Titu Pumpučiu bei Jauniumi Strazdu startuos taip pat olimpinės distancijos pasaulio čempionate (amžiaus grupėje iki 23 m.). Jauniausia Lietuvos rinktinės narė Evelina Tomkevičiūtė dalyvaus pasaulio jaunių iki 18 m. pirmenybėse.

Lietuvai atstovaujantis A. Casillasas ir T. Kopūstas Roterdamą pasiekė iš Ispanijos, kur abu atletai puikiai užbaigė Ispanijos klubinį triatlono čempionatą. Dviejų Lietuvos triatlono rinktinės narių atstovaujamas Ispanijos triatlono klubas „Segovia“ prasibrovė į pirmąjį Ispanijos triatlono lygos divizioną ir kitais metais kovos su stipriausiomis Ispanijos komandomis.

„Segovia“ triatlono klubas su dviem Lietuvos atstovais priešakyje šiame sezone varžėsi antrame pagal pajėgumą divizione. Čempionatą sudarė penkerios varžybos: komandinis atskiro starto triatlonas, indvidualios estafetės, sprinto triatlonas, porinė estafetė ir supersprinto eliminavimo varžybos.

Tarp 15 klasifikuotų triatlono klubų atrame divizione „Segovijos“ klubas užėmė 4 vietą ir tai garantavo kelialapį į pirmąjį divizioną, nes į stipriausią divizioną patenka 5 geriausi klubai. Sezono pradžioje po dviejų pirmųjų varžybų „lietuviškasis“ klubas netgi buvo antrojo diviziono lyderis.

Verta paminėti, kad viena stipriausių triatlono šališ Ispanija turi išties konkurencingą triatlono klubų sistemą, nes antrame divizione klubai savo sudėtyje turi triatlono gerbėjams žinomus vardus, tokius kaip ukrainietis Ivanas Ivanovas, kuris dalyvauja aukščiausio rango triatlono varžybose, pasaulio taurių etapuose bei Javieras Martin Moralesas, kuris šiais metais tapo Europos iki 23 metų ir pasaulio duatlono vicečempionu.

Nors Ispanijos klubų sezonas baigėsi, tiek Alberto Casillas ir Tautvydas Kopūstas apie atostogas dar negalvoja: šį savaitgalį jų laukia pasaulio čempionatas.

Lietuvos rinktinės narių startai:

Rugsėjo 15 d.

T. Kopūstas – pasaulio U23 čempionatas.

Rugsėjo 16 d.

A. Casillasas – finalinis pasaulio triatlono taurės etapas.

Rugsėjo 17 d. 

E. Tomkevičiūtė  – pasaulio jaunių čempionatas.

J. Strazdas, T. Pumputis – pasaulio čempionatas (a. gr. 20-24 m.)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų