Pasaulio ledo ritulio čempionatas, Latvija iškovojo trečiąją pergalę (REUTERS/Martin Rose/Pool)

Pasaulio ledo ritulio čempionatas: Latvija šventė trečią pergalę

Vokietijoje ir Prancūzijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate antradienį sužaistos ketverios rungtynės.

Vokietijoje Latvijos rinktinė 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) nugalėjo Italijos ledo ritulininkus, kurie šiame čempionate lieka be pergalių.

Italus į priekį išvedė Marco Insamas, bet pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino Andris Dzerinis.

Antrajame kėlinyje įvarčių nebuvo, bet trečiojo kėlinio pabaigoje latviams pergalę išplėšė fantastiškas A.Dzerinio įvartis.

Latviai kol kas dominuoja A grupėje ir yra vienintelė rinktinė, kuriai pavyko iškovoti 9 taškus. Antroje vietoje esanti Rusijos rinktinė turi 8 taškus.

Trečią pralaimėjimą patyrusi Italijos rinktinė užima septintąją vietą.

Kitose A grupės rungtynėse Danija po pratęsimo 4:3 (1:0, 2:0, 0:3, 0:0, 1:0) palaužė Slovakiją.

Danai su dviem taškais grupėje užima septintąją vietą, tašku daugiau turinti Slovakija – penkta.

Prancūzijoje B grupės rungtynėse Norvegija 5:1 (3:0, 1:1, 1:0) sutriuškino Slovėniją.

Antrą pergalę iškovojusi Norvegijos rinktinė pakilo į antrąją vietą. Be pergalių liekanti Slovėnija rikiuojasi septinta.

Kitose B grupės rungtynėse Prancūzija tik po baudinių serijos 4:3 (1:0, 0:2, 2:1, 0:0, 1:0) palaužė Šveicariją.

Prancūzai pakilo į ketvirtąją vietą, šveicarai liko antri.

Į čempionato ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias A ir B grupės komandos.

Paskutines vietas grupėse užėmusios ekipos iškris į žemesnį divizioną.