Pasaulio čempionate Rumunijoje – lietuvių šokėjų bronzos medaliai

Rumunijoje savaitgalį įvyko Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių Europos čempionatas bei suaugusiųjų amžiaus grupės standartinių šokių parodomosios programos pasaulio čempionatas.

Abiejuose turnyruose bronzos medaliai atiteko Lietuvos šokėjams, tarp jų – panevėžiečiai Liucija Norušaitė ir Simonas Seikauskas.

Jaunimo amžiaus grupės (16–18 m. sportininkai) standartinių šokių Europos čempionate 3-iąją vietą tarp 47 porų užėmė šių metų Lietuvos jaunimo čempionai Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė iš Vilniaus sportinių šokių klubo „Spindulys“.

Nuo pirmųjų čempionato turų lyderiavę E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė, į finalą – tarp šešių geriausiųjų – pateko trečiuoju numeriu. Finale visi penki šokiai – lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas – taip pat buvo įvertinti trečiosiomis vietomis.

Rumunijoje lietuviai nusileido tik parketo šeimininkams. Auksą ir sidabrą čia iškovojo rumunai.

Dar vienas bronzos medalis Rumunijoje iškovotas suaugusiųjų grupės standartinių šokių parodomosios programos pasaulio čempionate. Juo pasidabino Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė iš Panevėžio „Rumbos“ ir Kauno „Sūkurio“ sportinių šokių klubų.

S. Seikauskas ir L. Norušaitė parengė numerį pagal grupės „Scorpions“ muziką. Finale už savo pasirodymą jie surinko 36,942 balo iš 40 galimų – šis skaičius porai garantavo medalį.

Beje, po pusfinalio Lietuvos šokėjai buvo ketvirti – prieš juos pirmavo duetas iš Italijos Matteo del Gaone ir Jekaterina Utkina, tačiau finale mūsiškiai italus aplenkė.

Planetos pirmenybių nugalėtojais parodomojoje programoje tapo slovakai Matej Stec ir Elena Popova, antrąją vietą laimėjo Earle Williamson ir Veronika Myshko iš Ukrainos.