Ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas (viduryje), Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM bei ligoninės kapelionas kunigas Pavelas Andžejevskis Pasaulinę ligonių dieną lankė pacientus, įkvėpdami jiems vilties, tikėjimo, stiprybės. G. Kartano nuotr.

Pasaulinę ligonių dieną – išskirtinis dėmesys pažeidžiamiausiems

Pasaulinę ligonių dieną – išskirtinis dėmesys pažeidžiamiausiems

Liga nesirenka nei amžiaus, nei lyties, nei vardo. Nors medicina žengia septynmyliais žingsniais, dėmesys, rūpestis ir geras žodis dažnai veikia kaip vaistai.

Jau tapo tradicija, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė vasario 11-ąją mini Pasaulinę ligonių dieną. Ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM bei ligoninės kapelionas kunigas Pavelas Andžejevskis tądien lankė sunkiausius pacientus, įkvėpdami jiems vilties, tikėjimo, stiprybės.

Jau tris dešimtmečius minimos Pasaulinės ligonių dienos tikslas – atkreipti dėmesį į sergančius ir kenčiančius žmones, į tai, kokia svarbi yra ne tik fizinė, bet ir dvasinė sveikata. Šią dieną ypatingas dėmesys skiriamas ir tiems, kurie būna šalia ligonių.

Gydo ne tik vaistai

A. Skorupsko teigimu, jau tapo tradicija, kad Pasaulinę ligonių dieną vyskupas aplanko Panevėžio ligoninės pacientus. Šįkart vyskupas L. Vodopjanovas su ligoninės kapelionu P. Andžejevskiu bendravo su pačiais sunkiausiais – Onkologijos, Kardiologijos bei Geriatrijos skyriaus ligoniais.

„Vien medikamentų ir šiuolaikinės aparatūros neužtenka. Mes dedame visas pastangas, kad sėkmingų išgijimo istorijų būtų kuo daugiau, bet ne viskas žmogaus valioje. Bendravimas ir palaikymas tiek pacientams, tiek ir jų artimiesiems labai svarbus. Tai ypač aktualu dabar, kai dėl pandemijos žmonių emocinė būklė ir taip labai prasta. Padrąsinantis žodis labai reikalingas ir visam ligoninės personalui“, – kalbėjo A. Skorupskas.

Lietuva – katalikiškas kraštas, tad, anot ligoninės vadovo, dvasininko buvimas šalia sunkiausiais momentais visuomet padeda. Toks viltį teikiantis aplankymas ypač svarbus vyresnio amžiaus pacientams.

„Dvasininko apsilankymas visada nuramina, padrąsina, įkvepia vilties ir tikėjimo“, – sakė A. Skorupskas.

„Dedame visas pastangas, kad sėkmingų išgijimo istorijų būtų kuo daugiau, bet ne viskas žmogaus valioje. Bendravimas ir palaikymas tiek pacientams, tiek jų artimiesiems labai svarbus.“ A. Skorupskas

Išbandymų metai

Ir išties, į palatą užsukus vyskupui L. Vodopjanovui, daugelio pacientų veiduose pasirodė šypsenos.

Dvasininkas juokaudamas, kad ligoninėje labai gerai „remontuoja“ sveikatą, linkėjo kuo greičiau sustiprėti. O su kai kuriais pacientais net leidosi jų vaikystės takų prisiminimais.

Kaip sakė vyskupas, šis laikotarpis, kai žmonija susidūrusi su klastingu virusu, visiems sunkus. Ir išbandymas koronavirusu dar nesibaigęs. Tad Pasaulinę ligonių dieną reikėtų sveikinti ne tik ligonius, bet ir tuos, kurie šalia jų – medikus, slaugytojus, artimuosius.

„Sergantiesiems linkėčiau pasitikėti šių laikų medicina. Galime pasidžiaugti, kad technologijos sparčiai vystosi. Medikai savo darbu kuria didelius stebuklus. Medikai gydo kūną, o sielą – pats Viešpats. Ligoniams reikia kantrybės ir atsiversti Dievo valioje ir meilėje“, – kalbėjo vysk. L. Vodopjanovas.

Pasaulinės ligonių dienos proga ligoninės kapelionas P. Andžejevskis Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje aukojo šv. Mišias už sunkius ligonius ir tuos, kurie jais visapusiškai rūpinasi – medikus, slaugytojus, savanorius.

Respublikinės Panevėžio ligoninės pacientams vysk. L. Vodopjanovas linkėjo sveikatos ir pasitikėti medicina bei stebuklus darančiais medikais. G. Kartano nuotr.

 

 

Komentarai

  • Ačiu Dievui,kad nekuria laidojimo salių kaip Grušo vyskupijoje.Prekiauja daugkartinio naudijimo karstais,o laikant mišias žiūri į bažnyčios lubas tardami MELSKIMĖS!

  • Truputėlį šitas spektaklis juokingas. O kur vyskupas ir kapelionas buvo per dvejus pandemijos metus? Ką veikė, kuo užsiėmė? Kur rūpesnis sielovada, ganomaisiais. Čia tik fotografija ir malonūs žodeliai, darbų ir prielankumo vyskupijai nematyti.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų