Tomas Tomilinas.

„Valstietis“ T. Tomilinas šalinamas iš partinių postų

„Valstietis“ T. Tomilinas šalinamas iš partinių postų

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) trečiadienį ėmėsi šalinti parlamentarą Tomą Tomiliną iš partinių postų.

Sankcijos „valstiečiui“ pritaikytos dėl jo paramos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta lyčiai neutrali partnerystė.

Partijos tarybos posėdyje T. Tomilinas buvo atšauktas iš „valstiečių“ šešėlinės Vyriausybės socialinių reikalų ir darbo ministro pareigų, pranešė LVŽS.

Taryba taip pat rekomendavo Seimo „valstiečių“ frakcijai spręsti dėl jo galimybės toliau eiti frakcijos seniūnės pavaduotojo pareigas klausimą. Be to, ji pasiūlė T. Tomilinui pačiam atsistatydinti iš užimamų partijos pirmininko pavaduotojo ir valdybos nario pareigų.

„Jis aiškiai veikė prieš partijos vertybes ir jo pozicija (…), be abejonių, yra nesuprantama“, – po tarybos posėdžio sakė „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Jis aiškiai elgėsi ne kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis atsiprašė rinkėjų, kad „vienas iš partijos vadovybės narių elgėsi visiškai ne taip, kaip deklaravo rinkimų kampanijos metu“.

T. Tomilinas patvirtino, kad trauksis iš pareigų partijoje ir frakcijoje.

„Taip, aš sąmoningai trauksiuosi iš tų pozicijų, tikrai nesilaikau už postų. Ginu šiuo atveju vertybę – žmogaus teises ir žmonių lygiateisiškumą. Aš manau, kad atėjo laikas Lietuvoje turėti normalią parlamentinę diskusiją ir nesivaikyti pigių reitingų“, – sakė politikas.

Jis teigė, kad visada deklaravo paramą lyčiai neutraliai partnerystei, o R. Karbauskio komentarus pavadino „pakankamai primityvia manipuliacija“.

Parlamentaras tvirtino, kad yra pasirengęs toliau dirbti partijoje, jaučia žmonių skyriuose, ypač jaunesniųjų, palaikymą.

„Aš demokratiją vertinu kur kas labiau negu pareigas ar postus, – sakė T. Tomilinas. – Kai išsakai kitą nuomonę, kai užstoji tuos, kurie yra silpnesni, kai nepatinki daugumai, tai būna skaudu, būna sunku, bet tai dar labiau motyvuoja ginti“.

„Reiškia, aš esu pavojingas, jeigu yra tokia drastiški sprendimai, reiškia labai nepatinku kai kam“, – pridūrė jis.

Už Partnerystės įstatymo projektą pateikimo stadijoje gegužę Seime taip pat balsavo „valstiečių“ frakcijos atstovai Lukas Savickas ir Rūta Miliūtė.

R. Karbauskis tvirtino, kad jų atžvilgiu sankcijų nebus imamasi, nes šie parlamentarai nepriklauso partijai, todėl tam nėra įrankių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų