Partijų reitingai: pirmauja socialdemokratai, išaugo parama konservatoriams

Partijų reitingai: pirmauja socialdemokratai, išaugo parama konservatoriams

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) išlieka lydere reitingų lentelėje, rodo naujausia „Delfi“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.

Jeigu parlamento rinkimai vyktų artimiausią savaitgalį, 13,3 proc. apklaustųjų atiduotų savo balsą už socialdemokratus. Birželį už europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės lyderiaujamą partiją būtų balsavę kiek mažiau – 12,6 proc. apklausos dalyvių.
Antroje reitingų lentelės vietoje – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Jų palaikymas liepą išaugo – už konservatorius ketintų balsuoti 11,8 proc., kai birželį tokių respondentų buvo tik 8,8 proc. Visgi, reitingo pokytis – paklaidos ribose.
Tuo metu opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ reitingas kito menkai – liepą partija sulaukė 8,4 proc. palaikymo. Birželį už demokratus savo balsą būtų atidavę 7,8 proc. apklausos dalyvių.
Toliau lentelėje rikiuojasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – birželį už šią politinę jėgą savo balsą būtų atidavę 6,7 proc. respondentų, o liepą 8,2 proc.
Penktoje vietoje – valdantieji liberalai. Parama jiems kiek sumažėjo – birželį Liberalų sąjūdį rėmė 7,9 proc., o liepą 7,3 proc. apklaustųjų.
Kito ir Laisvės partijos reitingas – birželį už „laisviečius“ būtų balsavę 4,8 proc., tačiau liepą tik 2,9 proc. apklausos dalyvių.
Liepos mėnesį partija „Laisvė ir teisingumas“ būtų sulaukusi 2,7 proc. rinkėjų paramos, Darbo partija – 2,6 proc., Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) – 2,3 proc.
Už kitas partijas balsuotų 8,2 proc. respondentų, o 13,9 proc. nurodo, kad rinkimuose išvis nedalyvautų. Tuo metu 18,4 proc. apklausos dalyvių nežinojo, už ką atiduotų savo balsą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų