Parlamentarai į Seimo rūmus galės patekti tik su galimybių pasu

Parlamentarai į Seimo rūmus galės patekti tik su galimybių pasu

Seimo narys valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės ar karantino metu į Seimo rūmus galės įeiti tik su galimybių pasu.

Tai ketvirtadienį nutarė Seimas, priimdamas Seimo statuto pataisas. Už šiuos pakeitimus balsavo 89 Seimo nariai, prieš – 17, susilaikė 19 parlamentarų. Naujos Statuto nuostatos įsigalios 2022 m. sausio 1 d.

Pagal priimtas naujas nuostatas, parlamentarai Seimo kanceliarijai užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės Seime tikslais turės pateikti susipažinti dokumentą, patvirtinantį, kad jie Vyriausybės nustatyta tvarka pasitikrino ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, arba kad atitinka teisės aktuose nustatytas išimtis, kai toks sveikatos patikrinimas gali būti neatliekamas.

Šis reikalavimas Seimo nariams bus taikomas ir susitinkant su rinkėjais kontaktiniu būdu uždarose patalpose.
Statuto pataisas inicijavęs Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma yra įsitikinęs, kad Seimo nariams turi būti taikomi tie patys reikalavimai, kaip ir visiems piliečiams.

Buvęs Seimo pirmininkas parlamentaras Viktoras Pranckietis kvietė Seimą nustatyti visiems ateinantiems į parlamento rūmus vienodas taisykles.
„Gerbiamieji, skiepus mylintys ir nemylintys: šiandien mes kalbame apie žmonių lygumą prieš įstatymą“,- taip jis apibūdino Statuto pataisas.

Tuo tarpu Seimo narys Mindaugas Puidokas apgailestavo, kad dabartinės valdžios sprendimų dėka žmonės yra padalinti į lygius ir lygesnius.

„Šiandien jūs nuėjote dar toliau – kitokias pažiūras turintiems ir labiausiai jūsų sprendimus kritikuojantiems Seimo nariams nutarėte uždrausti patekti į Seimo pastatą ir dalyvauti balsavimuose. Net Seimo pirmininkė pasakė, kad teisininkai mato nesuderinamumą su Konstitucija, nes ji neleidžia riboti Seimo narių veikimo. Prisimenant situacijas, kai Seime vos kelių balsų skirtumu buvo atmesti narkotikų dekriminalizacijos ir partnerysčių projektai – tai akivaizdu, kad dabar norima, jog tam kliudančių Seimo narių balsų neliktų ir valdančiųjų buldozeris su bizūnu judėtų nekliudomai. Sakysite klystu – kam tuomet reikalauti negalimybių paso iš Seimo narių ir juos žeminti bei prievartauti atsisakyti savo vertybių, jei kitiems darbams dirbti pakanka greitojo antigeno testų atlikimo!? Europos Sąjungos sertifikatą sugeneruoja su greitojo antigeno testu.Tad šiandien visi turėsite apsispręsti: esate už demokratinę Lietuvą ar už opozicijos suvaržymą ir Lietuvos vertimą diktatūrine. Norisi tikėti Šventų Kalėdų dvasia net ir šiame Seime, nes žinau, kad giliai viduje visi suprantate, kad šis sprendimas nedemokratinis ir pažeidžiantis Lietuvos Konstituciją“, – tvirtino M. Puidokas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų