Įtariama, kad P. Žagunis, pasinaudodamas savo, kaip mero, užimama padėtimi bei viršydamas jam suteiktus įgaliojimus, darė neteisėtą įtaką rajono savivaldybės administracijos darbuotojams, atsakingiems už viešųjų pirkimų organizavimą. („Sekundės“ archyvo nuotr. )

Įtarimai pasivijo ir Panevėžio rajono merą (papildyta)

Įtarimai pasivijo ir Panevėžio rajono merą (papildyta)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai toliau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo vykdant viešuosius pirkimus Panevėžio rajono savivaldybėje. STT turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad savivaldybėje kai kurie viešieji pirkimai, susiję su melioracijos, kelių ir gatvių priežiūros, rekonstrukcijos ir projektavimo darbais, buvo organizuojami neskaidriai.

Atliekant procesinius ikiteisminio tyrimo veiksmus, Panevėžio rajono savivaldybės merui Povilui Žaguniui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Įtariama, kad P. Žagunis, pasinaudodamas savo, kaip mero, užimama padėtimi bei viršydamas jam suteiktus įgaliojimus, darė neteisėtą įtaką Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojams, atsakingiems už viešųjų pirkimų organizavimą.

Panevėžio rajono meras atsiriboja nuo bet kokių komentarų.

„Kategoriškai buvau perspėtas nieko nekomentuoti. Galiu pasakyti tik tiek, kad man tai buvo didelė staigmena. Apie mano nušalinimą nuo pareigų nebuvo nė kalbos“, – „Sekundei“ tvirtino P.Žagunis.

Galėjo atsilyginti kyšiais

„Sekundė“ jau rašė, kad įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba bei kyšininkavimu anksčiau pateikti trims rajono savivaldybės ir trims „Panevėžio melioracijos“ darbuotojams. Visiems pritaikyta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Į teisėsaugos akiratį patekę Panevėžio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistai Antanas Berežanskis ir Algis Dzikas bei Vietinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Čereškienė.

Visi šie valstybės tarnautojai galėjo prisidėti vykdant neskaidrius viešuosius pirkimus Savivaldybėje. Įtariama, kad jie sudarydavo palankias sąlygas vienam pirkimų dalyviui, todėl jis laimėdavo konkursus ir gaudavo finansinės naudos. Tyrimo duomenimis, už tai Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojams galėjo būti atsilyginta kyšiais.

Korupcija galėjo pakvipti net kelios dešimtys Savivaldybės konkursų, kurių vertė beveik 2 mln. eurų.

Vietiniams melioratoriams sekėsi

Itin sėkmingi Panevėžio rajono savivaldybės skelbtieji viešieji konkursai melioracijos darbams atlikti būdavę bendrovei „Panevėžio melioracija“. Ši įmonė turi 21 akcininką.  Panevėžio rajono merui P. Žaguniui priklauso daugiau nei 17 tūkst. šios bendrovės akcijų. Daugiau už jį „Panevėžio melioracijos“ akcijų valdo tik  Antanas Žagunis – rajono mero antros eilės pusbrolis.

Rajono Savivaldybės ir „Panevėžio melioracijos“ bendradarbiavimo suma per ketverius metus pasiekė daugiau nei 2,2 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus įmonė laimėjo absoliučiai visus viešuosius pirkimus, kuriuose dalyvavo.

„2012 metais Panevėžio melioracija dalyvavo 6 viešuosiuose pirkimuose kaip tiekėjas ir laimėjo 5 (83 proc.) jų. 2013 metais įmonė dalyvavo 6 viešuosiuose pirkimuose, laimėjo 2 (33 proc.) jų. 2014 metais įmonė dalyvavo 2 viešuosiuose pirkimuose, laimėjo 0 (0 proc.) jų. 2015 metais įmonė dalyvavo 49 viešuosiuose pirkimuose, laimėjo 49 (100 proc.) jų. 2016 metais įmonė dalyvavo 63 viešuosiuose pirkimuose, laimėjo 63 (100 proc.) jų“, – skelbia „Rekvizitai.lt“.
Nuo 2012-ųjų „Panevėžio melioracija“ viešųjų pirkimų konkursams pateikė 126-is pasiūlymus, iš jų laimėti 119. Ketverius pastaruosius metus įmonės paslaugas dažniausiai pirko Panevėžio rajono savivaldybės administracija, kiek rečiau – Panevėžio rajono Daukniūnų bei Berniūnų melioracijos statinių naudotojų asociacijos.

 

Komentarai

  • laba diena, dar vienam…

  • joo, ypac melioracijos dalykai, keliu „remontai“ kaimuose, ivaziavimai pavasari su draudziamais kelio zenklais, o po to tu keliu „atseit“ remontas, kai nieko jiems neatsitike, ir dar ohoho kiek visko. pats laikas i dembeli zaguniams…

  • Pagaliau pajudino Panevezio raj. karaliuką

  • Dabar jau nebesupranti kas ir kaip…galimai tas tą, anas aną…Viskas pletkų lygyje daroma,o apšmeižti galima bet kurį žmogų, tik paskui kažkodėl niekas nieko neatsiprašo…

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų