M. Garucko nuotr.

Pareigūnų smūgis Panevėžio taksi: aptikta „juodoji buhalterija“

Pareigūnų smūgis Panevėžio taksi: aptikta „juodoji buhalterija“

Panevėžio apygardos prokuratūra vadovauja ikiteisminiam tyrimui, kuriame įtarimai pareikšti keturioms Aukštaitijos sostinėje veikiančioms taksi įmonėms, jų savininkui bei trims darbuotojams.

Įtariama, kad panevėžiečio G. Z. valdomose taksi bendrovėse buvo apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita ir slepiamos pajamos.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas prieš keletą mėnesių. Teisėtvarkos pareigūnai, turėdami kriminalinės žvalgybos informacijos, nustatė, kad 53 metų G. Z. priklausančiose taksi bendrovėse galimai dalis pajamų už suteiktas paslaugas neįtraukiama į buhalterinę apskaitą ir klastojami dokumentai, įrašant juose žinomai neteisingus duomenis apie pelną ir pajamas, taip siekiant išvengti mokesčių.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą, pareigūnai užfiksavo daugiau nei pusę tūkstančio atvejų, kai minėtų firmų taksistai keleiviams neišdavė kvitų už sumokėtus pinigus. Įtariama, kad vėliau bendrovių buhalterinėje apskaitoje buvo nurodomos mažesnės gautos pajamos.

Tyrimo metu atskleistas nusikalstamos veikos mechanizmas: manoma, kad įtariamieji, veikdami bendrininkų grupėje, įmonių buhalterinės apskaitos dokumentus surašydavo taip, jog mėnesinės bendrovių pajamos neviršytų iš anksto sutartų deklaruoti sumų, o likusią pajamų dalį slėpdavo. Pavyzdžiui, pagal oficialius dokumentus, viena iš šių taksi bendrovių per metus yra gavusi mažiau nei 3 000 eurų pajamų, nors pareigūnai įtaria, kad uždirbo kelias dešimtis tūkstančių.

„Pirminiais duomenimis, vien praėjusiais metais minėtos bendrovės galimai nedeklaravo apie ketvirtį milijono eurų pajamų, todėl sumokėjo žymiai mažesnius mokesčius į valstybės biudžetą, nei privalėjo“, – sako Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Julius Gelumbauskas.

Jo teigimu, pasitvirtinus įtarimams dėl mokesčių slėpimo, prokuratūra sieks, kad įtariamiesiems būtų taikomas išplėstinis turto konfiskavimas bei būtų sumokėti mokesčiai valstybei.

Pasak Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkės Vilmos Ramanauskienės, šią savaitę įtariamųjų namuose bei bendrovėse atlikta daugiau nei 20 kratų. Jų metu rasti ir paimti buhalterinės apskaitos dokumentai, tarp jų, kaip įtariama, ir „juodosios buhalterijos“ dokumentai. Taip pat daugiau nei 50 tūkst. eurų ir nelegaliai laikomi šaudmenys.

Pirmadienį dviem paroms sulaikytas įmonių savininkas G. Z. ir viena iš buhalterių. Kitų dviejų įtariamųjų pareigos neatskleidžiamos. Laikinai apribota galimybė laisvai disponuoti apie 20 automobilių bei įtariamiesiems priklausančiu nekilnojamuoju turtu, kad jo negalėtų parduoti ar kitaip perleisti. Už neteisingą duomenų apie pajamas pateikimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 8 metų, už apgaulingą apskaitos tvarkymą – baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 4 metų. Už neteisėta disponavimą šaunamaisiais ginklais gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

Galerija

Komentarai

  • Tegul patikrina profesines mokyklas, ten dviguba buhalterija taip pat..

  • tas biznis jau klestėjo prieš 20 metų: dirbo neregistruotos mašinos, suklastoti skaitliukai,taksistams rašė 4 val., o dirbo kiek norėjo ir nešė bapkes bosui.

    • Atsakyti
  • o kirpyklos ir grožio salonai? o stomatologija?

  • Užkliuvo tik ši, o tokiu būdu dirba visos… Susidorojimas…

    • Atsakyti
  • Ir kodel kaip debi…. juoda buhalterija uzsirasineja – kiek kada gavau, is ko ir t.t. Gavai babkes – i kesene ir visa buhalterija baigta

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų