Parduotuvėse nebelieka kvapus ir skonius turinčio kaitinamojo tabako gaminių

Parduotuvėse nebelieka kvapus ir skonius turinčio kaitinamojo tabako gaminių

Nuo pirmadienio Lietuvoje draudžiama prekiauti kaitinamojo tabako gaminiais, jeigu juose yra pridėtinio kvapo ar skonio.
Legaliai prekiauti bus galima tik natūralaus tabako kvapo ir skonio rūkalais, ant kurių turės būti įspėjimai apie galimą žalą sveikatai.

Kaitinamojo tabako gaminiai su skoniais šiuo metu sudaro pusę viso kaitinamojo tabako asortimento, o juos renkasi 42 proc. kaitinamojo tabako pirkėjų.
Lietuvoje beveik trečdalį parduodamų rūkalų sudaro kaitinamasis tabakas, o Vilnius, kuriame parduodama 38 proc. tokio tabako, yra labiausiai šį produktą vartojantis miestas pasaulyje.
Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, kaitinamasis tabakas sudaro trečdalį viso tabako gaminių asortimento, jo pardavimai kasmet auga. „Maximos“ duomenys rodo, kad užpernai, palyginti su 2020-aisiais, kaitinamojo tabako pardavimai padidėjo penktadaliu – įtakos tam galėjo turėti 2020-aisiais įsigaliojęs draudimas prekiauti cigaretėmis su skoniais, pavyzdžiui, mėtinėmis cigaretėmis. Šiemet kaitinamojo tabako paklausa ūgtelėjo kiek daugiau nei 5 proc.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, kaitinamojo tabako gaminiai patraukliausi jauno amžiaus, iki 24 metų žmonėms.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų