Prieš keletą metų uždarius po vienu stogu veikusius Linkaučių pagrindinę mokyklą bei vaikų globos namus ir bendrabutį, tuščios liko didžiulės patalpos. P. ŽIDONIO nuotr.

Parduoti mokyklą sutrukdė karas

Parduoti mokyklą sutrukdė karas

Ukrainą jau trečius metus purtantis karas sujaukė ir Panevėžio rajono savivaldybės ketinimus parduoti milžinišką uždarytų mokyklos ir vaikų globos namų kompleksą Linkaučiuose.

Panevėžio rajono savivaldybės politikai artimiausiame Tarybos posėdyje tvirtins aukcione parduodamo nekilnojamojo turto sąrašą, kuriame ir buvusios Linkaučių mokyklos bei vaikų globos namų pastatai.

Jei ne karas Ukrainoje, šis turtas dabar vėl būtų paklotas ant prekystalio.

Nei nuomininko, nei pirkėjo

Prieš keletą metų uždarius po vienu stogu veikusius Linkaučių pagrindinę mokyklą bei vaikų globos namus ir bendrabutį, tuščios liko didžiulės patalpos.

Savivaldybė dar bandė jas išnuomoti. Už mėnesį tikėtasi gauti bent 1 694,29 euro. Visgi susidomėjusiųjų beveik 40 kilometrų nuo Panevėžio esančiu turtu neatsirado.

Nesulaukusi nuomininkų Savivaldybė ėmėsi ieškoti pirkėjų.

Už bendrabutį, du mokyklos pastatus, valgyklą prašyta daugiau nei 300 tūkst. eurų, tačiau ir tokia kaina naujo šeimininko nepriviliojo.

Galop patalpos pritaikytos kitoms reikmėms. Rusijai užpuolus Ukrainą, buvusiuose vaikų namuose apgyvendinti ukrainiečiai karo pabėgėliai.

„Kol ten bus ukrainiečių, tol nebus privatizuojama.“

E. Toliušis

Ukrainiečių neišvarys

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Edmundo Toliušio teigimu, vykstant karui Ukrainoje, buvusių mokyklos ir globos namų privatizavimas pristabdytas.

Pasak direktoriaus, kol juose gyvena karo pabėgėliai, kalbėti apie aukcioną anksti.

„Kol ten bus ukrainiečių, tol nebus privatizuojama. Tikiuosi, kad kažkada baigsis karas, stos taika. Žmonės važiuos namo arba kraustysis kitur“, – sako direktorius.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Iš būrio liko keturi

Karo pradžioje Linkaučiuose įsikūrė nemažai karo pabėgėlių.

Dabar vieni jau grįžo namo į Ukrainą, kiti susirado darbus mieste ir išsikraustė.

Buvusių globos namų pastate teliko keturi ukrainiečiai.

Rajono Savivaldybė su Pabėgėlių priėmimo centru yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį dėl laikinosios apsaugos užtikrinimo.

Už gyvenimo sąlygas karo pabėgėliams atsakingo Miežiškių seniūno Remigijaus Budreikos teigimu, pagal šį projektą Linkaučiuose neapgyvendintas nė vienas ukrainietis.

Čia įsikūrusieji į Panevėžio rajoną atvyko gerokai anksčiau, dar iki sutarties pasirašymo.

Ant ribos

Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys pasakoja, kad dar iki karo Ukrainoje vienas interesantas domėjosi galimybe pirkti Linkaučių mokyklos pastatus.

Seniūnas svarsto, jog šis grandiozinis objektas galėtų būti įdomus ne tik dėl pastatų geros būklės, bet ir dėl vietos. Linkaučiai įsikūrę ties dviejų rajonų – Panevėžio ir Kėdainių – riba.

„Strateginė vieta gal ir nebloga, tarp dviejų savivaldybių. Pastatai renovuoti, labai geros būklės, į juos nereikėtų daug investuoti“, – svarsto V. Kaušakys.

Vietiniams nėra ramu

Gyventojų bendruomenės centro „Linkaučiai“ vadovas Albinas Kisielis mano, kad Savivaldybei pardavus mokyklos pastatus, bendruomenei nebūtų gerai.

„Bijome, kad privatizavus mokyklą, bendruomenė nebegalės naudotis jos sporto sale. Kai ateina privatininkai, jie žiūri savo interesų. Be galo graudu, jei mūsų žmonės netektų vietos sportuoti“, – mano A. Kisielis.

Bendruomenė naudojasi ir parduoti numatytos švietimo įstaigos krepšinio aikštele.

Pirmininkas nuogąstauja, kad mokyklos neištiktų toks pat likimas, kaip buvusios kolūkio kontoros, kultūros namų. Kadaise juos įsigiję naujieji savininkai pastatus išgriovė ir pasiėmė reikalingas medžiagas. Likusį brūzgyną ir šiukšlyną teko tvarkyti bendruomenei.

„Bet jei nupirkti pastatai bus panaudoti kurti naujoms darbo vietoms, esu už tai“, – sako Linkaučių gyventojų atstovas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų