Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. „Sekundės“ nuotr.

Parašų rinkėją išprašė lauk

Parašų rinkėją išprašė lauk

 

Kristus priima kiekvieną – skelbia krikščionių religija. Tačiau incidentas Berčiūnų bažnyčioje parodė, kad Dievo namų durys kartais irgi gali būti užtrenktos.

Bažnyčią nusižiūrėjęs kaip neblogą vietą rinkti parašams Šeimų sąjūdžio referendumui Panevėžio verslininkas Kazys Grabys dvasininko, karo kapeliono Virginijaus Veilento buvo išprašytas lauk ir dar išvadintas antivakseriu.

Pastaraisiais metais itin aktyviai visuomenėje besireiškiantys bei valstybės valdymą kritikuojantys Lietuvos šeimų sąjūdžio dalyviai visoje šalyje išėjo rinkti parašų, siekdami, kad būtų sumažintas referendumui inicijuoti privalomas piliečių skaičius. Šiuo metu tokia pilietinės valios išraiška galima tik turint 300 tūkst. gyventojų palaikymą. Tradicinės šeimos gynėjai šį skaičių nori sumažinti tris kartus.

Verslininkas K. Grabys irgi pasišovė rinkti parašus. Tačiau kelias į tikslą pasirodė ne toks paprastas.

„Gyventojų parašus savo krašte praėjau rinkti rugsėjo pabaigoje. Žmonių paramos kreipiuosi įvairiose vietose ir jau turiu apie 150 rėmėjų parašų“, – aiškino panevėžietis.

Parašus medžiotų ir prie maldos namų

Pamedžioti parašų K. Grabys sumanė ir Dievo namuose. Pirmiausia jis nusitaikė į savo parapiją – Panevėžio Kristaus Karaliaus katedrą. Tačiau jos raštinėje pateikęs tokį prašymą, nespėjo nė kojos įkelti į bažnyčią su savo nauja misija. Leidimo rinkti prašus miestelėnas negavo.

„Jau penkerius metus su žmona lankome pamaldas Berčiūnų bažnyčioje. Mums patinka jos kunigas Algirdas Dauknys. Pamaniau, kad čia man bus leista po mišių lauke rinkti parašus“, – pasakoja verslininkas.

Tačiau tąkart Berčiūnų Lietuvos kankinių bažnyčioje pamaldoms ruošėsi kitas dvasininkas – Lietuvos kariuomenės Ordinariato vyresnysis kapelionas plk. ltn. dr. V. Veilentas.

Zakristijoje sulaukęs parašų rinkėjo, dvasininkas Dievo palaimos siekiant tokių tikslų jam nepalinkėjo.

„Kapeliono Virginijaus buvau apšauktas antivakseriu. Kapelionas grasinančiu tonu pareiškė, kad jokių antivakseriškų propagandų čia daugiau nebeleis. Man pranešus, kad atėjau visai kitu klausimu, dėl Refrendumo parašų rinkimo po mišių, buvau nutrauktas ir perpykusiu tonu man pareiškė, kad nebus daugiau čia ir jokių referendumų parašų rinkimų, o pamokslo metu jis perspės tikinčiuosius, kad niekur niekas nesirašinėtų, ir parodęs pirštu į duris ant manęs išrėkė: ,,Lauk iš čia!“, – taip apie susitikimą su dvasininku pačiai kariuomenės ordinariato vadovybei elektroninius laiškus po dienos išsiuntinėjo įsižeidęs K. Grabys.

Berčiūnų bažnyčia. I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Berčiūnų bažnyčia. I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Įgriso antivakseriai

K. Grabys „Sekundei“ teigė nepykstąs ant Dievo tarno, bet jaučiasi pažemintas, paniekintas ir išvarytas iš bažnyčios už tai, kad esą norėjo atlikti konstitucinę pareigą.

„Negalėjau likti mišiose, turėjau palikti bažnyčią. Buvo labai skaudu kelias dienas dėl tokio incidento. Iš karto nė nepuoliau skųstis, norėjau surikiuoti mintis teisingai“, – tvirtina panevėžietis.

Jam esą sunku suvokti, kodėl skiepų nenorintys žmonės jau ir kunigų yra vadinami antivakseriais. Ar tai, klausia K. Grabys, tik jį išvijusio kapeliono asmeninė nuostata, ar visa Lietuvos kariuomenės dvasininkija laikosi pozicijos skaldyti visuomenę skirstant ją į skiepytus ir neskiepytus.

„Pats 14 metų esu buvęs Lietuvos kariuomenės savanoris, mano giminėje yra buvę kunigų, esame katalikai, o sulaukiu tokio akibrokšto“, – guodėsi K. Grabys.

Atsakymo į tokius klausimus iš bažnyčios panevėžietis dar nesulaukė.

Jis tvirtina nė žodelio nesulaukęs ir iš kapeliono V. Veilento. Neva už jį atsiprašyti pas K. Grabį atvyko tik Berčiūnų bažnyčios kunigas A. Dauknys.

Šis, pasak pašnekovo, paaiškino, kad konfliktą įžiebė žmogiškasis faktorius.

„A. Dauknys pasakojo, kad tą pačią dieną kapelionas turėjo dar keturis incidentus su antivakseriais, todėl ant manęs ir išsiliejo”, – tokį paaiškinimą pasakoja išgirdęs panevėžietis.

Bažnyčia – maldai

Su parašų rinkėju susidūręs karo kapelionas V. Veilentas nedaugžodžiavo. Anot jo, konfliktas su K. Grabiu jau išspręstas. Dėl šio incidento, pasak dvasininko, nėra ko atsiprašinėti ir apie tai net neverta kalbėti. Patikinęs, kad neturi laiko, kapelionas greitai užbaigė pokalbį telefonu.

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas tikino, kad jam naujiena akibrokštas tarp Berčiūnų bažnyčios tarno ir lankytojo. Tačiau pastarojo ginti Panevėžio vyskupijos vadovas irgi nestojo.

„Dievo namai – ne ta vieta, kur reikėtų rinkti parašus, dar ypač dabar, kai siaučia koronavirusas. Menki juokai čia gali būti”, – teigia vyskupas.

Bažnyčioje, anot jo, žmonėms reikia melstis, o ne referendumui ruoštis.

„Apskritai pagal nustatytą tvarką bet kokie renginiai ar akcijos negali bažnyčioje vykti be vyskupijos leidimo. Šiuo atveju mūsų leidimas nebuvo duotas tokiems veiksmams“, – patikino L. Vodopjanovas.

Komentarai

  • Tam komunistui antivakseriui senai laikas uždaryti visas duris, jo vieta tik Rusijoj pas rusus, karo kapelionui reiškiu asmenine padėka.

    • Atsakyti
  • Aš niekaip nesuprantu,kodėl zmones eidami į tą bažnyčia turi neštis krūva pinigų,smegenų plovejas

  • ,tada ir nera reikalo i bažnyčias nešti ir aukoti pinigais ,juk galima ir maistu ,jai kas nori paaukoti ,juk DIEVUI pinigų nereikia

  • tada ir aukoti nėra reikalo bažnyčiom pinigais ,juk galima kiaušiniais ir kutu maistu,o DIEVUI pinigai nereikalingi

  • Šis parašų rinkimas dėl referendumui reikalingo žmonių skaičiaus labai reikalingas. Be reikalo nebuvo leista šventoriuje rinkti parašų. Pagyvenę žmonės nemoka internetu pasirašyti. Dvasininkai galėtų atidžiau pasidomėti. Juk tai bendram labui.

  • O vakcinavimosi palapinės prie bažnyčių galima statyti ir senjorus apgaudinėjat kviesti marmalo susileist?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų