P. Židonio nuotr.

Para sniego paliko už civilizacijos

Para sniego paliko už civilizacijos

Neužteko karantino – dar ir pati gamta nusprendė žmones įkalinti namuose.

Pusantros paros be pertraukos trukęs snygis Panevėžio rajone užtvėrė kelius, vertė medžius, ištisus kaimus paliko atskirtus nuo pasaulio be elektros, be vandens. Greitosios medikai pas ligonius į atokesnes sodybas keliavo net ir pėsčiomis arba į pagalbą kvietėsi vietos galingą techniką turinčius ūkininkus.

Daugiau nei 15 metų Lietuvoje nematyta stichija – taip dar pirmadienį gąsdino sinoptikai. Po paros tokių ekstremalių sąlygų iš tiesų daugeliui nebeatrodė juokinga.

Daugiau nei 20 km nuo Panevėžio miesto, Bigailių kaimo pakraštyje, gilaus miško apsuptyje gyvenantis ūkininkas Vitalijus Simanavičius nežinojo nė ko griebtis, kai trečiadienį 6 val. ryte atsikėlęs nerado elektros, vandens, o privažiavimas į jo atokią sodybą buvo visiškai nebeįmanomas.

Šeimininkas liko be vandens gyvuliams pagirdyti.

„Semiame sniegą ir puoduose ant viryklės tirpiname”, – kalbėjo ūkininkas.

Į tvartą trečiadienio rytą V. Simanavičius ėjo su žvakėmis – jas išrikiavę, su žmona melžė karves.

Dėl gausaus sniego strigo Panevėžio rajono greitosios medicinos pagalbos ekipažų darbas

„Kai kur nuo pagrindinių kelių iki vienkiemių kolegos medikai ėjo ir pėsčiomis – kaip senais laikais“, – teigė šios tarnybos vedėja Joana Janišauskaitė.

Visą straipsnį skaitykite sausio 28 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Aplamai įdomi situacija rajone su valymu. Valomi tik magistraliniai keliai, kurių priežiūra priklauso Panevėžio regiono keliams (Pvz.: Staniūnuose – Velžio kelias, Velžyje – Nevėžio g.). Tačiau iš jų išsukus į gyvenviečių gatves, prižiūrimas Panevėžio rajono savivaldybės – gyli tundra, tarpuvėžės, kur sniegas liečia dugną. Kodėl rajono savivaldybė nevalo gyvenviečių gatvių ???

  • o pas mus Katinuose nors su basanoškem vaiksciok

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų