Paplūdimiai ruošiami vasaros sezonui

Paplūdimiai ruošiami vasaros sezonui

Dvejuose Panevėžio miesto paplūdimiuose birželio 1-ąją oficialiai atidaromas maudynių sezonas. Vis dėlto, iki šiol nė vienas jų neprimena rekreacinės zonos.

Panevėžys turi du oficialius paplūdimius Piniavoje ir šalia Ekrano marių. Pastarasis yra privatus. Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios specialistės Vilijos Gylienės teigimu, užtrukus deryboms su savininkais dėl jo naudojimo panevėžiečių maudynėms, administracijos direktorius negali patvirtinti įsakymo dėl paplūdimių atidarymo.

Dėl šių kliūčių paplūdimyje ir prie Ekrano marių vis dar nepastatytos šiukšlių dėžės, biotualetai, persirengimo kabinos. Nuo maudyklos zonos vis dar nepatraukti ir betoniniai blokai. Jie jau pradeda erzinti vasaros išsiilgusius gyventojus.

Visgi valdininkai žada, kad birželio 1 dieną maudytis čia jau bus oficialiai leista. Sezonas truks tris mėnesius.

Tiek pat laiko lankytojų lauks ir miesto paplūdimys Piniavoje. Čia, pasak V. Gylienės, jau nušienauta teritorija, keičiamos išlaužytos tualetų durys, renkamos šiukšlės.

Kiek miesto biudžetui kainuos vasarai paruošti paplūdimius, specialistė negalėjo pasakyti, mat tektų skaičiuoti už švarą, už šienavimą ir kitus darbus samdytoms įmonėms tenkančias išlaidas.

Abiejuose miesto paplūdimiuose nebus gelbėtojų. Tik prie Ekrano marių saugią zoną žymės specialūs plūdurai.

Vanduo neištirtas

Kol kas dar nėra ir duomenų, ar miesto paplūdimių telkiniuose vanduo tinkamas maudynėms. Tokius tyrimus žadama atlikti gegužės 29 dieną ir atsakymą gauti per savaitę.

Savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba „Sekundei“ teigė, kad didelių trukdžių neturėtų būti: sezono pradžioje vanduo dažniausiai būna švarus. Jį paprastai užteršia liūtingas oras.

Tyrimų dėl maudymosi vietų vandens taršos dar neatlikusi ir Panevėžio rajono savivaldybė. Nors čia nėra oficialių paplūdimių, vandens tyrimai kasmet daromi 13-ai tvenkinių.

Tyrimams pasirinkome lankomiausius vandens telkinius kiekvienoje seniūnijoje. Po du jų stebime Naujamiesčio ir Upytės seniūnijose. Pastaraisiais metais problemų dėl taršos nebuvo nė vienoje vietoje“, – teigė Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė.

Tačiau, anot jos, pasirūpinti šių maudyklų infrastruktūra rajono savivaldybė neįpareigota, nes jos nėra oficialūs paplūdimiai.

Privati iniciatyva

Dar vienu paplūdimiu šį savaitgalį panevėžiečiai jau galės mėgautis Piniavoje, prie Lėvens upės. Jis per keletą dienų įrengtas rajono politiko ir verslininko Jono Katino iniciatyva.

Piniavoje yra miesto paplūdimys, jame vasarą poilsiautojai lankosi tikrai gausiai. Todėl jiems daugiau vietos skirsime ir kitoje upės pusėje. Čia pavyko įsigyti žemės sklypą. Palei upę 100 metrų atstumu bus tvarkoma maudyklos vieta“, – pasakojo verslininkas.

Paplūdimyje poilsiautojai taip pat ras profesionalią paplūdimio tinklinio aikštelę. Jai sunaudota per 1000 kub. metrų smėlio.

J. Katinas skaičiuoja, kad nauja pramoga gyventojams jam kainavo iki 10 tūkst. eurų. Todėl pašnekovas stebisi, kodėl valdžia už tokius darbus moka trigubai didesnius pinigus.

Prisimenu Panevėžio savivaldybė prieš dešimt metų buvo sukūrusi projektą – 6 ha žemės palei Lėvenį įrengti šiuolaikišką paplūdimį. Bet jis taip ir nebuvo įgyvendintas. Gal kada nors šis sumanymas dar bus prisimintas – tai buvo gera idėja“, – kalbėjo verslininkas.

Galerija

 

Komentarai

  • Kad visi miesto paplūdimiai būtų kaip Katino Piniavoje, tai bent civilizuotai žmonės galėtų poilsiauti, ne taip, kaip iki šiol – pilna šiukšlių, dažnai nešienauta pieva, o apie kokias tinklinio aikšteles ar kitas pramogas iš viso tik pasvajoti.

  • turbūt savivaldybė tikėjosi , kad vasara neateis, tai ir nepakrutėjo

  • Jo ir nepamirškite žolės nupjauti prie marių viena kart metuose.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų