Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

Papildomų ribojimų atskiriems sektoriams nenumatoma

Papildomų ribojimų atskiriems sektoriams nenumatoma

Sveikatos apsaugos viceministro Aurimo Pečkausko teigimu, jei trečiadienį Vyriausybė pritars siūlymui stabdyti galimybių pasą, planuojama nustatyti parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms reikalavimą užtikrinti 15 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui. Visgi viceministras akcentavo, kad įvesti papildomus ribojimus atskiriems sektoriams neketinama.

„Mes manome, kad jis (galimybių pasas – ELTA) kaip priemonė valdyti pandemijai šiuo metu turbūt yra išsėmęs savo galimybes. Tikrai turėjo teigiamos reikšmės tiek ir vakcinacijos skaičiams, tiek ir valdant srautus bei mažinant susirgimų skaičių. Bet, natūralu, kad matydami epidemiologinę situaciją ir kylančius skaičius, visgi visų priemonių atsisakyti negalime“, – trečiadienį Vyriausybėje teigė A. Pečkauskas, kartu pridurdamas, kad papildomų ribojimų konkretiems sektoriams nenumatoma.

„Vienas iš tokių ribojimų, kuris siūlomas palikti, tai yra ploto ribojimas prekybos vietose iki 15 kvadratinių metrų asmeniui. (…) Ir lieka pagrindinės bendrosios priemonės, tai yra atstumų laikymasis, dezinfekcijos, higienos laikymasis, kaukių, kai kur respiratorių naudojimas, bet kažkokių konkrečių sektorių ir aiškių ribojimų nenumatoma“, – sakė A. Pečkauskas.

A. Armonaitė: verslą reikia ne riboti, o aiškiai deklaruoti, kaip veiklą vykdyti saugiai

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė laikosi nuomonės, kad svarstant panaikinti galimybių pasą, naujų ribojimų verslui neturėtų būti. Anot jos, į verslus reikia žiūrėti ne kaip į galimus pandemijos valdymo taisyklių pažeidėjus, o dalintis ekspertine informacija, kaip užtikrinti saugią veiklą.

„Visi verslai yra suinteresuoti veikti, veikti saugiai. Taip ir turėtume į juos žiūrėti: ne kaip į galimus pažeidėjus, kuriems būtinai reikia išrašyti visokius ribojimus, bet aiškiai deklaruoti, ką rekomenduoja specialistai, kaip užtikrinti tą sveiką aplinką, kad būtų galimybė veikti“, – prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį žurnalistams komentavo A. Armonaitė.

„Mes dabar rengiame konsultacijas, visi kolegos žino, kad siūlome neapkrauti verslo ribojimais. Tikiuosi, kad bus atsižvelgta“, – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) poziciją Vyriausybėje diskutuojant dėl naujų ribojimų paminėjo ministrė.

Svarstomas reikalavimas parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, esančioms uždaroje erdvėje, užtikrinti 15 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį, pasak A. Armonaitės, suderintas su verslu, prekybininkais.

„Tai nėra naujai įvedami ribojimai. Jie yra suderinti su verslu dėl kvadratūros. Dėl operacijų vadovo įsakymo EIMIN siūlo Sveikatos apsaugos ministerijai, kolegoms neįvedinėti, neapkrauti nelogiškais ūkinių veiklų ribojimais, nes vis dėlto ir prisitaikyti prie tų reguliavimų reikia“, – kalbėjo ministrė.

„Girdėjome, kad 15 kv. metrų reikalavimas jiems tiko“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad Ministrų Kabineto nariai trečiadienį posėdyje ketina svarstyti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pateiktą nutarimo projektą, kuriuo siūloma priimti sprendimą nuo šeštadienio atsisakyti galimybių paso.
Vis dėlto, remiantis SAM projektu, kontaktiniu būdu teikiamoms paslaugoms, ūkinei veiklai, prekybai, renginiams ir susidūrimams ir toliau galios nustatyti saugumo reikalavimai.

Parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, esančioms uždaroje erdvėje, siūloma nustatyti reikalavimą užtikrinti 15 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų