P. Židonio nuotr.

Panevėžys turi dar vieną ambasadorių

Panevėžys turi dar vieną ambasadorių

Panevėžio savivaldybėje paskirtas dar vienas projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorius.

Juo tapo 22 metus Ukrainoje gyvenantis Robertas Gabulas.

R. Gabulas – iš Panevėžio kilęs visuomenės veikėjas, verslininkas, kompanijos „Modern Technology Road“ generalinis direktorius, ilgametis bendrų Lietuvos bei Ukrainos kultūrinių ir istorinių projektų vykdytojas, mecenatas.

2021 m. kovo 10 d. Ukrainos Užsienio reikalų ministerijoje vyko iškilminga ceremonija, kuomet R. Gabulas buvo paskirtas Lietuvos Respublikos garbės konsulu Luhansko srityje. Vyras ne pirmus metus padeda spręsti Luhansko srities humanitarines problemas, rūpinasi šio regiono medicinos ir socialinėmis įtaigomis.

R. Gabulas. Asmeninio archyvo nuotr.

R. Gabulas. Asmeninio archyvo nuotr.

Šiuo metu R. Gabulas Ukrainoje rūpinasi humanitarine pagalba prieš Rusiją kovojantiems kariams.

2018 m. už ypatingus nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, ypač uolų ir sąžiningą darbą, visuomeninę veiklą apdovanotas II laipsnio Santakos garbės ženklu. 2019 m. už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę, skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir gerovės Lietuvoje kūrimą R. Gabulas apdovanotas Užsienio reikalų ministerijos Garbės ženklu.

2020 m. Vyčio paramos fondo valdybos sprendimu R. Gabulas įvertintas Vyčio žvaigžde.

2021 m. liepos 6 d. LR Prezidentūroje už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.

„Nepaprastai džiugu, kad tokie iniciatyvūs žmonės kaip gerb. Robertas nepamiršta savo gimtojo krašto ir aktyviai prisideda prie visos Lietuvos ateities kūrimo. Vertiname mūsų bendradarbiavimą ir neabejotinai ateityje laukia daug bendrų projektų, dar stipriau sujungsiančių Lietuvą ir Ukrainą“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Tapti „Globalaus Panevėžio“ ambasadoriumi man yra didelė garbė. Džiaugiuosi šiomis naujomis „pareigomis“ ir nors šiuo metu mums visiems yra sudėtingas laikmetis, žiūriu į viską pozityviai. Esu gimęs ir augęs Panevėžyje, todėl šis miestas man brangus ir svarbus. Būdamas vienu iš projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorių tikiu, kad ateityje turėsiu dar ne vieną galimybę pasauliui pristatyti savo gimtąjį miestą“, – teigė R. Gabulas.

R. Gabulas 2016 m. Ukrainoje įsteigė fondą „Kunigaikščių Ostrogiškių karūna“ ir jau 6 metus yra šio fondo vadovas. Pagrindinis fondo tikslas – atkurti kultūrinį paveldą Ukrainoje ir Lietuvoje, ir būtent kunigaikščio Konstantino Ostrogiškio antkapinį paminklą Kijevo Pečerų vienuolyne. Fondas bendradarbiauja su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais, su kuriuo siekiama glaudesnio Lietuvos bei Ukrainos istorinio – kultūrinio bendradarbiavimo.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su  labdaros fondu „Kunigaikščių Ostrogiškių karūna“ organizavo projekto „Kunigaikščio Konstantino Ostrogiškio antkapinio paminklo atkūrimas nacionalinio Kijevo Pečorų istorinio, kultūrinio draustinio Dievo Motinos Užmigimo sobore“ pristatymą, kuris vyko Lietuvos dailės muziejuje.

2018 m. liepos 5 d. Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės išvakarėse prie Kauno pilies iškilmingai atidengta Vyčio skulptūra „Laisvės karys“.

2018 m. lapkritį sostinėje prie Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų bažnyčios lietuvių ir ukrainiečių kalbomis atidengtas bareljefas su atminimo lenta didžiajam etmonui Konstantinui Ostrogiškiui (1460-1530). 2018 m. gruodį šalia Pasvalio muzikos mokyklos buvo atidengtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos valdovo Žygimanto Augusto paminklas, o 2020 m. rugsėjį taip pat Pasvalyje pastatytas paminklas Bernardui Brazdžioniui. „Kunigaikščių Ostrogiškių karūna“ fondas finansavo visus šiuos minėtus darbus.

2020 m. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus ir Ukrainos nacionalinis istorijos muziejus Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės 30 jubiliejaus išvakarėse Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidarė parodą „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano“. 2021 m. birželį Radvilų rūmų dailės muziejuje buvo atidaryta tarptautinės reikšmės paroda „Oleksandras Bohomazovas. Kūrybos laboratorija“, kurioje pristatyti nematyti žymaus Ukrainos avangardisto, meno teoretiko ir pedagogo Oleksandro Bohomazovo (1880–1930) kūriniai. Šiuos renginius, katalogų išleidimo kaštus taip pat finansavo fondas „Kunigaikščių Ostrogiškių karūna“.

Šiuo metu „Globalus Panevėžys“ turi jau 6 ambasadorius – Didžiojoje Britanijoje gyvenančią Sandrą Baranauskienę, Airijoje – Donatą Simonaitienę, Estijoje – Justiną Pajus, JAV – Simą Urbonavičių, Turkijoje – Ievą Keskinę, Ukrainoje – Robertą Gabulą.

„Globalus Panevėžys“ – projektas, skirtas suburti po pasaulį išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, siekiant palaikyti su jais ryšius. Taip siekiama simboliškai išplėsti regiono ribas, integruojant išvykusius tautiečius į gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miesto ekonominę gerovę.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų