Panevėžys turės tikrą paplūdimį prie marių

Panevėžys turės tikrą paplūdimį prie marių

Panevėžio miesto savivaldybė už Europos Sąjungos lėšas numato sutvarkyti „Ekrano“ marių teritoriją, kad čia atsirastų miesto bendruomenės reikmes atitinkantis paplūdimys. Jį ketinama įrengti abipus marių – ir pietinėje, ir šiaurinėje dalyje, kurią ir yra labiausiai pamėgę panevėžiečiai).

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, dabar šiaurinė dalis priklauso privatiems savininkams-paveldėtojams. Ieškoma būdų, kaip šią žemę išpirkti, kad būtų įrengtas paplūdimys.

Įgyvendindama projektą Savivaldybė ketina pašalinti menkaverčius medžius ir krūmus, pasodinti naujų, nutiesti ar atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takus, sutvarkyti ir atverti Nevėžio pakrantę įrengiant priėjimus prie upės (maudykles, braidykles), įrengti vaikų žaidimų ir sporto aikšteles, treniruoklius, šunų vedžiojimo aikštelę, prieplauką, valčių nuleidimo vietą ir pan., automobilių stovėjimo vietų, apšvietimą, mažosios architektūros elementų (šiukšlių dėžių, suoliukų, dviračių stovų).

Sutvarkyti abi marių pakrantes numatyta už 1,72 mln. Eur. Iš jų 1,46 mln. – ES investicijos, likusi dalis – valstybės ir Savivaldybės lėšos. Projektas turėtų būti įgyvendintas iki 2019 m.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų