Panevėžys turės partnerį Japonijoje

Panevėžys turės partnerį Japonijoje

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad Panevėžys pasirašytų bendradarbiavimo sutartį su Tojohašio miestu (Japonija).

Tojohašis  – Pietryčių Japonijos miestas su 375 tūkst. gyventojų. Įkurtas 1879 m. Mikavos jūrų uostas, esantis Tojohašyje, yra vienas pagrindinių pasaulio automobilių prekybos uostų. Plėtojama mašinų gamybos, žemės ūkio produktų perdirbimo pramonė.

Bendravimą su Tojohašiu Panevėžys pradėjo pernai. Pasirašyti bendradarbiavimo ketinimų protokolai, pasikeista oficialių delegacijų vizitais, aptartos bendradarbiavimo galimybės robotikos, švietimo, aukštojo mokslo ir sporto srityse. Pagrindinis tikslas – bendri projektai,  tarptautinė robotikos studijų programa, stiprinti Panevėžio strateginę robotikos/Pramonės 4.0 kryptį.  Tokai universiteto mikro/nano technologijų centras galėtų tapti puikiu Panevėžio mechatronikos centro partneriu. Taip pat numatoma bendradarbiauti pritaikant naujausias nuotekų valymo technologijas.

Bendradarbiavimo sutartį planuojama pasirašyti birželio pabaigoje Japonijoje.

Jau kovą Panevėžyje vyks Japonijos kino festivalis, spalį numatomas japonų moksleivių viešnagė mūsų mieste.

 

 

Komentarai

  • atstokite vieną kartą su ta pažanga! Noriu tik tik tik tik tik tik tik tik pilkos provincijos ir daugiau nieko nieko nieko!

    • Atsakyti
  • O merdinčiam Viržonio mechatronikos centrui partnerio arčiau nebuvo ? Ar kas galų gale pasidomės šis įstaigėle ?

  • čia tipo kaip kadaise partneris buvo Lomža , Glatbachas, bet daugiau kaip pasikeitmas ponų delegacijomis nieko neteko girdėti

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų