Panevėžys tapo triatlono sostine

Panevėžys tapo triatlono sostine

Su fanfarų garsais ir dainuojančių fontanų šou Senvagėje Panevėžyje prasidėjo iki šeštadienio vėlyvos nakties truksianti sporto šventė. Joje reginiai ir emocijų pliūpsniai laukia ne tik sportininkų iš devyniolikos valstybių, bet ir žiūrovų. Scenoje vieni kitus keičiantys atlikėjai, atrakcijos vaikams, karių pasirodymai, atvira spektaklio repeticija Laisvės aikštėje, naktinis džiazas, o visa tai šeštadienio naktį, jau po 22 val. vainikuos tarptautinis fejerverkų festivalis.

Visi čempionato dalyviai grojant pučiamųjų orkestrui „Panevėžio garsas“ ir lydint šokėjų grupei kartu žygiavo link scenos, kur juos aplodismentais sutiko susirinkę žiūrovai.

Oficialiame čempionato atidaryme kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas ir tarptautinės triatlono asociacijos (IUTA) išrinktasis prezidentas vokietis Markas Hohe Dorstas.

„Gamta parodė pagarbą mums, nes dar prieš valandą kaip iš kibiro pylęs lietus liovėsi. Sveikinu visus, kurie startuoja ultratriatlono fiestoje. Turbūt neperdėsiu sakydamas, kad Panevėžys šį savaitgalį taps viso pasaulio triatlono sostine. Mes sulaukėme visų pajėgiausių šios sporto šakos atletų ir pačio prezidento. Noriu palinkėti kuo didžiausios sėkmės visiems sportininkams sunkiose varžybų trasose“, – sakė miesto meras.

Pasveikinęs visus susirinkusius IUTA prezidentas sakė, kad į Panevėžį atvyko mažiausiai keturi sportininkai, kurie nusiteikę pagerinti pasaulio rekordą.

Po trumpų kalbų didelių žiūrovų ovacijų sulaukė šokių kolektyvo „Grandinėlė“ pasirodymas ir įspūdingas dainuojančių bei grojančių fontanų šou. Po to buvo pristatyti ir į sceną plojant žiūrovams kilo visi čempionato dalyviai.

Triatlono varžybos Panevėžyje vyksta jau šešioliktąjį kartą. Iki šiol mūsų mieste aštuonis sykius vyko pasaulio čempionatas, o septynis – pasaulio taurės etapai. Rytoj čempionato dalyviai stos į startą ir bandys pagerinti pasaulio rekordą.

Šį kartą Aukštaitijos sostinėje dalyvaus itin pajėgūs atletai, iš kurių keli pareiškė sieksiantys pagerinti pasaulio rekordą, kuris dabar priklauso Estijos atletui Raitui Rataseppui (19:42:57 val.). Šis sportininkas taip pat varžysis Panevėžyje ir kovos dėl pačių aukščiausių vietų.

Ultratriatlono čempionato dalyviai išbandys jėgas 7,6 km plaukimo, 360 km važiavimo dviračiu ir 84,4 km bėgimo rungtyse. Sportininkai plauks miesto Senvagėje, važiuos dviračiais Elektros, J. Urbšio, Respublikos, A. Jakšto g., Smėlynės g. tiltu, bėgs Elektros, Kranto g., Senvagės takais.

Iš viso čempionate varžytis 46 dalyviai iš 19 šalių. Tokio gausaus sportininkų skaičiaus iki šiol mūsų mieste nėra buvę. Daugiausiai dalyvių, kurie anksčiau varžėsi Panevėžyje, buvo 32.

Be panevėžietės Alinos Rancevos, mūsų šaliai atstovaus Mindaugas Garmus, Simas Stasiukaitis, Armandas Rokas, Artūras Pulša, Rolandas Bielskus, Tautvydas Grabauskas ir Daugirdas Šemiotas.

Pagrindinis varžybų organizatorius, praeityje žinomas triatlonininkas Vidmantas Urbonas teigė, kad Panevėžys triatlono čempionaui tinkamai pasiruošė.

„Visi numatyti pasiruošimo darbai atlikti laiku. Į Panevėžį atvyko visi dalyviai, kurie iš anksto buvo užsiregistravę. Į mūsų miestą atvyko ir tarptautinės triatlono asociacijos (IUTA) naujai išrinktasis prezidentas vokietis Markas Hohe Dorstas. Jis kol kas sužavėtas ir maloniai nustebintas tiek dėmesiu, tiek organizaciniais darbais. Šiandien buvome priėmime pas Panevėžio miesto merą, kur aptarėme čempionato klausimus – „Sekundei“ sakė V. Urbonas.

Rytoj, penktadienį, nuo 11 valandos ryto Senvagėje prasidės pirmosios varžybų rungties – plaukimo varžybos. Maždaug po dviejų valandų planuojamas plaukikų finišas, po kurio sportininkai sės ant dviračių. Apie vidurnaktį pirmaujantys atletai pradės paskutinę – bėgimo rungtį. Čempionato nugalėtojas paaiškės ankstyvą šeštadienio rytą.

Sporto fiesta Panevėžyje baigsis šeštadienio vakare Baltijos šalių fejerverkų festivaliu.

Galerija

Komentarai

  • Galetu ne miesto centre daryti,dabar visur kamsciai,prie poliklinikos negalima privaziuot,ir taip 3 dienas,idiotizmas

  • Visiškas absurdas…Kodėl tokius dalykus reikia daryti pačiame miesto centre? Visas centras uždarytas, pravažiuoti neįmanoma, namo grįžti taip pat. Patekti į paštą, misija neįmanoma…Jau nekalbu apie su savo darbu nesugebančius susitvarkyti reguliuotojus, kurie padarydami „paslaugą“ praleidžia pravažiuoti. Nesugeba su savo darbu susitvarkyti – rankomis skėsčioja, šaukia, dviračių atvažiuojančių patys nemato, patys su motociklu pusę kelio užtvėrę stovi viduryje trasos ir reikalus su draugais aptarinėja…kažkokia komedija. O svarbiausia, kad niekam ir neįdomu, žiūrėti į tuos besikankinančius vargšus, kurie varžybų pabaigoje kaip zombiai su išbėgusiu snargliu valkiojasi miesto gatvėmis. Toks tas jūsų renginys, kelis žmones dominantis, tikrai gali vykti kažkur už miesto, miške, kur niekam nekliudo. O tiems keliems žmonėms, kam įdomu pažiūrėti, tikrai gali pavažiuoti ir kelis km nuo miesto…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų