Karantinas nesulaužė tik vienos tradicijos – vėliavos pakėlimo ceremonijos. P. Židonio nuotr.

Panevėžys švenčia Vasario 16-ąją: nuo šviesų vėliavos iki Trispalvės ir angelų (foto galerija)

Panevėžys švenčia Vasario 16-ąją: nuo šviesų vėliavos iki Trispalvės ir angelų (foto galerija)

Nors pandemija ir karantinas suvaržė galimybę susirinkti į masinius renginius, Vasario 16-ąją Panevėžys švenčia kitaip, bet taip pat iškilmingai ir įdomiai.

Neįprastai, bet įdomiai

Daugiau nei dešimtmetį tokią dieną minia panevėžiečių įprastai susirinkdavo į nemokamą koncertą miesto arenoje. Šįmet grandiozinį renginį pakeitė Panevėžio savivaldybės pastato apšvietimas Trispalvės spalvomis, virtualios atrakcijos ir netgi atsiradusi proga išsiųsti laišką su Aukštaitijos sostine glaudžiai susijusiems Lietuvos šviesuoliams – kalbininkui Juozui Balčikoniui, rašytojai Gabrielei Petkevičaitei-Bitei bei legendiniam režisieriui Juozui Miltiniui.

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Panevėžio savivaldybės pastatas nušvito geltona, žalia ir raudona spalvomis. P. Židonio nuotr.

Nušvito trispalvė

Jau pirmadienio vakarą panevėžiečiai rinkosi pasigrožėti ir fotografavo horizontaliomis geltona, žalia ir raudona juostomis nušvitusį Savivaldybės pastatą. Pasigrožėti šiuo reginiu bus galima tamsiuoju paros metu iki trečiadienio 7 val. ryto.

„Pandeminis laikotarpis pakoregavo svarbią šventę, bet patriotizmo dvasią Panevėžyje tikrai jausime“, – teigė Bendruomenių rūmų renginių organizatorė Nijolė Kubiliūnienė.

Ta pati apšvietėjų įmonė Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Kaune trispalve buvo apšvietusi Prisikėlimo baziliką, pėsčiųjų tiltą į Nemuno salą ir VI forto kryžių kalnelį.

Į aikštę su vėliavomis

Karantinas nesulaužė tik vienos tradicijos – vėliavos pakėlimo ceremonijos. Kaip įprasta, Vasario 16-osios vidudienį Trispalvę Laisvės aikštėje iškėlė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai.

Nors tradicinės sveikinimo kalbos šįmet aikštėje neskambėjo, o panevėžiečiai nebuvo kviečiami pagerbti keliamos vėliavos ir pasveikinti Lietuvos, aikštė neliko tuščia. Patriotiškai nusiteikę miestiečiai, iškėlę atsineštas Trispalves, žygiavo po aikštę ir sveikino vieni kitus su Lietuvos gimtadieniu.

Nors pandemija ir karantinas suvaržė galimybę susirinkti į masinius renginius, Vasario 16-ąją Panevėžys švenčia kitaip, bet taip pat iškilmingai ir įdomiai.

Sveikinimai iš namų

Tapti visuotinės šventės dalyviu šįmet yra progų net ir neiškeliant kojos iš namų. Bendruomenių rūmai kviečia dalyvauti akcijoje „Geltona, žalia, raudona“. Panevėžiečiai raginami pasipuošti lietuviška atributika patys arba papuošti savo aplinką – namus, kiemą, galbūt darbovietę ar mokyklą, sugiedoti himną ar sugalvoti kitokį pasveikinimą Lietuvai, visa tai nufotografuoti arba nufilmuoti ir nuotraukas arba vaizdo įrašą atsiųsti Bendruomenių rūmams. Atsiųsta medžiaga bus paskelbta įstaigos interneto svetainėje bei feisbuko paskyroje, o surinkusieji daugiausia patiktukų sulauks dovanų – Lietuvos valstybės bei istorinės vėliavų.

Nugalėtojai bus skelbiami jau šį penktadienį.

Panevėžiečiai švęsti Vasario 16-ąją pradėjo dar likus kelioms dienoms iki iškilmingosios datos – pirmosios nuotraukos ir vaizdo įrašai akcijos organizatoriams pradėjo plaukti dar praėjusią savaitę.

„Karantino suvaržymai suteikė motyvacijos ieškoti būdų, kaip Vasario 16-ąją atšvęsti, valstybę ir vieniems kitus pasveikinti išradingai ir saugiai“, – pastebi N. Kubiliūnienė.

Dėžutės kitokiems laiškams

Nuo šiandien iki kovo 11-osios trijose miesto vietose – prie J. Balčikonio gimnazijos, J. Miltinio dramos teatro ir G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos stovės dėžutės ypatingiems laiškams. Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoje akcijoje „Laiškas istorijai“ Panevėžio moksleiviai kviečiami su šiame krašte kūrusiomis visai Lietuvai svarbiomis asmenybėmis pasidalyti mintimis apie Lietuvos ateitį, padėkoti už ryškiausius darbus Lietuvos herojams ir kūrėjams, papasakoti jiems apie Lietuvą, kurioje gyvena šiandien.

 

 

Galerija

 

Komentarai

  • Ruošiantis šventėm, reiktų pasidomėt, kaip pritvirtint vėliavas.Ne kaip atrodo

  • Pagrindiniai reikalavimai
    Sukurta 2014.01.17 / Atnaujinta 2019.09.27 16:02
    Iškeliant ar pastatant vėliavą, jos spalvų juostos išsidėsto taip: viršuje – geltona, viduryje – žalia, apačioje – raudona

    Iškeliant vėliavą vertikaliai, heraldinėje dešinėje pusėje yra geltona juosta, viduryje žalia, kairėje raudona.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų