„Sekundės“ nuotr.

Panevėžys sulaukė milijoninės dovanos

Panevėžys sulaukė milijoninės dovanos

Panevėžys ir už daugiau nei aštuonių tūkstančių kilometrų esančios Japonijos Otaru miestas turi tą patį lobį, įdomų viso pasaulio meno mylėtojams.

Tekančios Saulės šalyje veikia Stasio Eidrigevičiaus vardu pavadintas muziejus „Hiroko Mori & Stasys Museum“.

Panevėžyje kylant S. Eidrigevičiaus menų centrui (SEMC), miestas savo rankose jau turi ir pačią svarbiausią būsimą jo ekspoziciją.

Pasaulyje viena ryškiausių lietuviškų žvaigždžių, iš Panevėžio krašto kilęs, o pastaruosius keturis dešimtmečius Lenkijoje gyvenantis ir kuriantis menininkas S. Eidrigevičius Aukštaitijos sostinės būsimajam menų centrui dovanojo dalį savo kolekcijos – darbų už kelis milijonus eurų.

S. Eidrigevičius ir SEMC direktorius Arūnas Astramskas pasirašė notarinį aktą su priedais, pagal kurį menininkas Panevėžiui dalį kūrinių perduoda laikinai saugoti ir dar keliskart daugiau jų dovanoja.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 3 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

 • Ir iš kur jau čia atsiras tas pasaulinis garsas ir lygis, jeigu kol kas visi renginiai kvepia provincija. O perskaičius apie renginius didžiulėje terasoje ant stogo net atsidariau paviešintus tos kinų sienos projektinius vaizdus, tai kad ten tik kažkokie techniniai įrengimai, jokių aikštelių ar terasų nesimato. Ir brėžiniuose ta Kinų siena atrodo didesnė, nei statybų foto. Laukiam nesulaukiam to pasaulinio garso. Bet matyt ir bus kaip su ta didžiojo menininko poezija.

  • Kęstuti, nebegerk. Tavo komentarai visi vienodi, persmelkti buka neapykanta. Jei negali negerti, keisk gėrimą…

   • Atsakyti
 • Norėč padovanot Panevėžiu sava viss šaškių partijs, ale su vien salyg-jas reik išdėliot ant melejoną lentų Laisves aikštė, a jeig netilps-tad griaut Nevėžia viešbut

  • Atsakyti
 • viskas kaip ir eina pagal plana, menu centras statosi, reksniai ,kurie pries metus reke, kad Eidrigevicius neduos savo meno kuriniu i nauja cenrta , jau pakeite plokstele, kadangi kuriniai bus, tai dabar reks iki uzkimimo,kad tai vis tiek nieko gero, nes juk apipelijes kino teatras buvo zymiai geriau, dar tradiciskai bus viduriuojama komentaruose , kad niekas i jokius menu centru nevaikscios, ir kad musu miestas yra kaimas ir renginia jame zemo lygio, tik va tada norisi tu kritiku paklausti, o kur ponai jusu menas, daile , muzika, parasyti romanai, ar jus sugebate tik rasineti komentaruose ir ant gimtojo miesto ir zminiu, kurie daro ,kad tas miestas butu geresnis pilti pamazgas, juk jum viskas blogai, saule sviecia- blogai, sninga-blogai, nesninga ir blogai, laisves aikste su senvage sutvartke, nu tai ne taip sutvarke, tai namus ne tokia teisinga spalva nudaze, jum viskas yra blogai, tai arba padarykite geriau, arbe gal jau nebelyskite i viesuma su savo amzinu verkimu,

 • Vis dėlto galima buvo statyt kitoj vietoj. Keistas užsispyrimas.

  • panasaus stiliaus kino teatrai lietuvoje buvo 6, ir tik vilnius kino teatra perdare i mo muzieju ir panevezys, perdaro i daugiafunkcini menu centra, deja tiek kaune tiek klaipedoje tiek siauliuose ir druskininkuose, tokie savivaldybei priklausantys kino teatrai pavirto i prekybos centrus,tokia yra realybe ir gal but geriau jau menu centras negu maksimos kioskas

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų