Iki Stasio Eidrigevičiaus menų centro atidarymo liko mažiau nei dvi savaitės. G. Kartano nuotr.

Panevėžys ruošiasi ypatingam įvykiui

Panevėžys ruošiasi ypatingam įvykiui

Panevėžio savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus šiuolaikinio meno erdvę virsta realybe – jau kitą penktadienį, gegužės 31-ąją, duris atvers pasaulinio garso menininko, multifunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras.

„Panevėžys visada buvo ir yra profesionalaus meno kūrėjams atviras miestas. Džiaugiuosi, kad solidus mūsų miestą Lietuvoje ir pasaulyje galintis reprezentuoti Stasio Eidrigevičiaus menų centras atveria duris. Tikiu, kad savo architektūriniais sprendimais išsiskiriantis pastatas bus ryškus ženklas Panevėžio regiono architektūriniame kontekste, o pats „Stasys Museum“ taps reprezentaciniu Aukštaitijos sostinės simboliu. Laukti buvo verta ir neabejoju, kad šis muziejus ne tik bus mėgstamas ir gausiai lankomas mūsų šalies meno gerbėjų, bet ir taps tarptautinį pripažinimą turinčių menų centrų autoritetu“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Jau rengiamasi atidarymo šventei. Įstaigos darbuotojams jai ruoštis padeda net 103 savanoriai iš visos Lietuvos. Nuo penktadienio, gegužės 31-osios, 11 val. lankytojai galės išvysti pirmąją muziejaus parodą „ICON-O-STASYS“, pristatančią Stasio Eidrigevičiaus kūrybą, ir susitikti su menininku.
Estetika ir modernumu išsiskiriančiame keturių aukštų pastate „Stasys Museum“ vidaus erdvės buvo planuojamos sekant pasaulines multifunkcinių menų centrų tendencijas, kai svarbu ne tik patalpų įvairovė, bet ir galimybė jas transformuoti. Daugiau nei 3700 kv. m ploto pastate suprojektuotos daugiafunkcės erdvės yra modifikuojamos ir lengvai pritaikomos skirtingiems scenarijams, tad jų panaudojimo galimybės išties plačios. Pastatą sudaro keturi antžeminiai ir vienas rūsio aukštas, kuriame įrengtas vestibiulis, moderni meno kūrinių saugykla, įvairios ūkinės paskirties zonos, automobilių stovėjimo aikštelė.
240 kv. m dydžio modernioje, drėgmės ir temperatūros režimą palaikančioje kūrinių saugykloje šiuo metu laikoma apie 1200 Stasio Eidrigevičiaus muziejui padovanotų įvairių tapybos, grafikos, fotografijos, ekslibriso ir kt. darbų, kuriems keliami mikroklimato specifiniai reikalavimai.
Pirmame aukšte lankytojus pasitiks moderni atvira erdvė, joje veiks informacijos centras, kavinė, parduotuvė, kasos.
Antras pastato aukštas skirtas transformuojamai erdvei, kuri prireikus bus pritaikoma įvairiems renginiams, konferencijoms. Edukacijoms skirta atskira erdvė. Šalia patalpose su antresoliniu aukštu įsikurs „Stasys Museum“ administracija.
Trečias pastato aukštas – nuolatinė Stasio Eidrigevičiaus kūrinių ekspozicijos vieta.
Ketvirto SEMC aukšto ekspozicijų salėje bus eksponuojamos įvairių meno krypčių keičiamos parodos. Ekspozicijos erdvėse bus išlaikomas stilistinis vientisumas, būdingas pastatui – modernus minimalizmas ir monumentalumas. Pastato išskirtinumas – nuo menų centro stogo iš 30 m aukščio atsiveriant miesto panorama. Šioje terasoje sudaryta galimybė rengti kamerinius renginius.
SEMC projekto autoriai – architektūros idėjų konkursą laimėję architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė ir Ričardas Bertašius.
Pasaulinio lygio „Stasys Museum“ bus vykdoma profesionalaus meno sklaida, rengiamos edukacinės programos, įvairūs renginiai, konferencijos, bendruomeninės veiklos. Muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija, taip pat bus pristatomi Panevėžyje vykstančiose meno bienalėse, simpoziumuose sukurti profesionaliojo meno kūriniai.

Stasio Eidrigevičiaus menų centras Panevėžyje. G. Kartano nuotr.

Komentarai

 • Ar viešbučių jau pristatė?
  Sakė, kad suplauks viso pasaulio menininkai….ir turistai…

  • aš irgi laukiu, nesulaukiu…
   Prognozė; nuo kitų metų per mėnesį iki 100 žmonių (neskaitant vos ne privalomai siunčiamų Panevėžio moksleivių).

   • zinoma geriau kai moksleiviai pakrumese ruko ir narkotikus uosto,nei per prievarta i kulturos istaigas vedami

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų