V. Bulaičio nuotr.

Panevėžys ruošiasi Olimpinei dienai

Panevėžys ruošiasi Olimpinei dienai

Birželio 2-ąją dieną Panevėžys gyvens sportišku ritmu – švęs Olimpinę dieną. Pasaulyje toks masinis sporto renginys bus organizuojama jau 70-ąjį kartą, tad Aukštaitijos sostinė iškovojo galimybę surengti jubiliejinę šventę.

„Smagu, jog Panevėžio savivaldybė supranta sporto svarbą ir noriai prisideda prie Olimpinės dienos rengimo. Noriu pakviesti ir jaunesnius, ir vyresnius žmones aktyviai dalyvauti“, – sakė pristatyti artėjančio svarbaus  renginio į Panevėžį atvykusi olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Ji įteikė Olimpinės dienos marškinėlius Panevėžio miesto merui Ryčiui Račkauskui ir Sporto skyriaus vedėjui Justinui Jasiukaičiui.

„Džiugu, kad Panevėžys įsitvirtina didžiųjų sporto renginių žemėlapyje. Mūsų miesto sportininkai įvairiose tarptautinėse varžybose garsina ne tik Panevėžį, bet ir Lietuvą. Esame dėkingi Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už tai, kad mums patikėjo tokį atsakingą renginį. Bus didelė garbė ir atsakomybė surengti Panevėžyje jubiliejinę 70–ąją olimpinę dieną Lietuvos atkūrimo šimtmečio metais“, –  kalbėjo R. Račkauskas.

Olimpinės dienos metu Panevėžio „Cido“ arenoje atvers duris Sporto muziejus, „Žemynos“ progimnazijos stadione atsiras Olimpiečių skveras, kur bus sodinami ąžuolai.

Be daugiau nei 70-ies nemokamų dalyvio paso rungčių, Olimpinės dienos metu vyks LTeam 3×3 krepšinio, plaukimo, irklenčių ir bėgimo varžybos. Atvykusiųjų į šventę laukia  ne tik įvairios sporto rungtys, bet ir parodos, muzikiniai bei edukaciniai užsiėmimai, dainų ir šokių kolektyvų koncertai, konkursai bei kitos atrakcijos.

Planuojama, kad Olimpinės dienos renginiai į Panevėžį sutrauks apie 15 tūkst. dalyvių

Olimpinė diena visame pasaulyje švenčiama jau 70 metų, Lietuvoje – 29 kartą. Jos tikslą skleisti olimpines idėjas, skatinti žmones judėti atspindi šūkis “Judėk, sužinok, atrask”. Ši šventė ragina visus žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, rasės sportuoti, dalyvauti, būti aktyviais. Lietuvoje tokia diena pirmą kartą surengta 1989 metais sostinėje, kai olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis Gedimino pilyje uždegė Olimpinės dienos deglą.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų