Konkursą Kalėdoms papuošti Panevėžį laimėjusi įmonė panevėžiečiams jau pažįstama. Ji miesto eglę dekoravo prieš porą metų.

Pandemija koreguoja Kalėdų scenarijų

Pandemija koreguoja Kalėdų scenarijų

Aukštaitijos sostinė jau išsirinko šiųmetės kalėdinės eglės puošėjus. Miestą žiemos šventėms dekoruos įmonė, jau turinti tokios patirties ir Panevėžyje, ir Vilniuje. Šių meistrų darbus sostinėje įvertino net pasaulis, o panevėžiečius konfeti dekoracijomis puošta eglė įtraukė į visą žiemą trukusias diskusijas.

Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialistės Vitos Bubliauskaitės teigimu, Kalėdų eglė sugrįš į rekonstruotą Laisvės aikštę. Iš jos puošėjų reikalaujama, kad eglė būtų ne žemesnė nei 18 metrų, o apačioje jos skersmuo siektų ne mažiau kaip 8 metrus. Pasak V. Bubliauskaitės, konkurse nesulaukta nė vieno pasiūlymo puošti natūralią eglę. Specialistė sutinka, kad tokį variantą būtų sudėtinga ir įgyvendinti – tektų surasti gražų, didelį medį.

Puošti Panevėžį Kalėdoms šįmet pasisiūlė penki konkurso dalyviai. Vertinimo komisija, sudaryta ne vien iš Savivaldybės darbuotojų, bet ir menininkų, architektų, daugiausia balų skyrė įmonės „Švenčių studija“ idėjai.

Eglės ir miesto centro puošimas šįmet kainuos mažiau, nei tam buvo numatyta lėšų, – mažiau nei 100 tūkst. eurų. Skelbdama konkursą Savivaldybė tam planavo skirti 115 tūkst. Eur.

Kaip ir kasmet, bus puošiamos Vilniaus ir J. Basanavičiaus gatvių atkarpos, pati Laisvės aikštė, atnaujinta Respublikos gatvė ir kitos įprastai Kalėdoms nušvintančios miesto erdvės. Ar rekonstruojama Vasario 16-osios gatvė šįmet bus papuošta, paaiškės vėliau. O statybviete virtusi atnaujinama Senvagė per šias Kalėdas skendės tamsoje.

Įvertino ne tik vietiniai

Konkursą Kalėdoms papuošti Panevėžį laimėjusi „Švenčių studija“ panevėžiečiams jau pažįstama. Ji miesto eglę dekoravo ir 2018-aisiais.

Keletą metų iš eilės ši įmonė puošė ir pagrindinę Vilniaus eglę, o 2017-aisiais tų pačių meistrų kurta sostinės eglė išrinkta gražiausia Europoje. Išskirtinio dėmesio sulaukė ir 2019-aisiais jų puoštoji Vilniaus eglė. BBC pripažino ją viena gražiausių pasaulyje, aplenkusia net Niujorko Rokfelerio eglę, išpuoštą trimis milijonais Svarovskio kristalų.

„Švenčių studijos“ vadovė Jolanta Tūraitė tikina, kad šiųmetė eglė panevėžiečiams patiks, tačiau neatskleidžia detalių, motyvuodama nenorinti sugadinti staigmenos.

„Bus puošnus, estetiškas miestas. Manau, miestiečiams pakels kalėdinę nuotaiką vaikštinėjant po šventišką miestą. Net jei nebus renginių, galės tiesiog eiti ir džiaugtis“, – sako J. Tūraitė.

Išjudino diskutuoti

Panevėžyje 2018-aisiais „Švenčių studijos“ sukurta eglė sulaukė dviprasmiškų vertinimų. Ji buvo labai spalvinga, puošta neįprastomis dekoracijomis. Visgi įžiebus gražuolę, socialiniuose tinkluose pasklido tokie įvertinimai kaip „psichodelinis nesusipratimas“, „tokios net Grinčas nevogtų“.

Bet kitiems eglutė labai patiko, ją įvertino kaip įspūdingiausią iš visų buvusiųjų, labai originalią. „Viena įspūdingiausių iš visų laikų. Super. Bravo“, „man šiųmetė eglė irgi įspūdingiausia iš lig šiol buvusių“, „nuostabi! Tiesiog šokanti“, „labai graži ir originali“ – žavėjosi komentatoriai.

Pasak J. Tūraitės, jeigu žmonės šneka, vadinasi, tema juos paliečia, skatina diskutuoti, galvoti, kaip miestui, jo šeimai yra geriau, gražiau.

„Kalėdų eglė yra labai gera tema diskutuoti. Labai džiaugiamės, kad pavyko panevėžiečius ištempti į diskusiją, pajudinti“, – kalbėjo J. Tūraitė.

Patiems kūrėjams 2018 metų Panevėžio eglės projektas labai patiko. Pasak įmonės vadovės, iš kolegų užsienyje taip pat išgirdo, jog projektas labai vykęs.

Koreguoja karantinas

Pastaraisiais metais Panevėžys aplenkdavo netgi didmiesčius ir pirmasis šalyje įžiebdavo kalėdinę eglę. Tačiau dėl jau kitą savaitę skelbiamo visuotinio karantino kol kas nežinia, kada šįmet miestas paskelbs švenčių pradžią.

Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėjos Astos Čeponienės teigimu, Kalėdų eglės įžiebimas kol kas planuojamas tuo pačiu metu kaip ir pernai – lapkričio pabaigoje. Ir pačios įžiebimo ceremonijos scenarijus tebederinamas – dėl pandemijos ankstesni planai jau padėti į šalį ir kuriami nauji. Pasak A. Čeponienės, šįmet nenumatoma nei koncerto, nei mugės, nei minias panevėžiečių visada pritraukdavusio šventinio įžiebimo

„Neskatinsime žmonių būriuotis“, – sako skyriaus vedėja.

Kalėdoms rengiasi ir kiti miestai. Vilnius jau paskelbė, kad Kalėdų eglė Katedros aikštėje turėtų suspindėti lapkričio 28-ąją.

Kaunas šiemet žada gausiau puošti pastatus, gatves bei tiltus, o Rotušės aikštė, jei nesutrukdys koronaviruso siautulys, taps saldžia kalėdine pasaka, čia tradiciškai įsikurs šventinis miestelis. Pagrindinę Kauno Kalėdų eglę, kaip ir kasmet, puoš menininkė Jolanta Šmidtienė.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų