Panevėžys prisistato ir kaip skaitmeninis miestas

Panevėžys prisistato ir kaip skaitmeninis miestas

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ šiandien atidarytoje tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2018“ Panevėžio miesto savivaldybė kartu su partneriais pristato stendą – Skaitmeninis miestas.

Panevėžio meras Rytis Račkauskas skaitmeninio stendo galimybes pristatė Vyriausybės kancleriui Algirdui Stončaičiui, Ūkio ministrui Virginijui Sinkevičiui, Aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui.

„Panevėžys jau pernai pradėjo kurti naujos kartos urbanistinio planavimo įrankį, kuriuo iš formato 2D pereinama į 3D. Pradėjęs nuo „balto popieriaus lapo“ šiandien Panevėžys ko gero vienintelis Lietuvoje gali pasigirti turintis galimybę savo miesto atnaujinimo ir plėtros projektus demonstruoti, analizuoti, vertinti pasitelkdamas atvaizdavimą realybės modelyje 3D“, – sako R. Račkauskas.

Šiuo metu kaip tik perkeliami parengti ir rengiami Panevėžio miesto erdvių sutvarkymo projektų sprendiniai į šį modelį. Parodoje pristatoma dalis jų, modelio galimybės ir funkcionalumas. Šį modelį norintieji gali rasti ir internete adresu www.panevezys3d.lt.

Pirmą kartą architektūriniame konkurse Lietuvoje šis modelis, kaip pagalbinis įrankis vertinant architektūros kokybę ir sprendinius bus panaudotas ekspertų komisijai renkant geriausią Stasio Eidrigevičiaus menų centro Panevėžyje architektūrinį sprendimą.

Parodoje šis modelis pristatomas interaktyviame multifunkciniame stende su lietimui jautriu ekranu.

Galerija

Komentarai

  • tures meras kompiuterinį zaisliuką

  • Kai iš realiai miestui nuveiktu darbu nera ka parodyti tai belieka pristatineti visokias ale skaitmeninio miesto galimybes.

    • Atsakyti
  • Aš taip pat pritariu kitiems komentatoriams, kad geriau įvykdytų realius projektus. Kaip tarkim padarytų aikštelę sportui, kur tiek vyresni tiek jaunesti mietiečiai galėtų ateiti pasportuoti. Manau toks projektas būtų naudingesnis gyventojams ir galbūt teiktų apčiuopiamą naudą.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų