Šalia Aleksandro paminklo jau pradėjo kilti svarbiausia Kalėdų pažiba – bene aukščiausia istorijoje miesto eglė. Nuotr. I. Stulgaitės-Kriukienės

Panevėžys pradėjo ruoštis Kalėdų maratonui

Panevėžys pradėjo ruoštis Kalėdų maratonui

Miesto centre, šalia Panevėžio įkūrėjo Aleksandro skulptūros pirmadienio rytą jau pradėjo kilti pagrindinė miesto eglė. Jau šį penktadienį, lapkričio 29-ąją, ji bus šventiškai įžiebta ir paskelbtas startas kalėdinių švenčių maratonui mieste.

Nors dėl Laisvės aikštės rekonstrukcijos darbų teko pakoreguoti šiųmečių švenčių geografiją – eglutę perkelti į kitą Elektros gatvės pusę, organizatoriai žada, kad Kalėdos mieste nustebins inovatyvumu, muzikalumu ir išskirtinėmis atrakcijomis. Tam iš miesto biudžeto atseikėta 112,6 tūkst. eurų. Iš jų daugiau nei pusė sumos – 52,6 tūkst. – atiteks svarbiausiam akcentui eglei. Dar vasarą skelbtą viešųjų pirkimų konkursą papuošti miestą laimėjo įmonė „Lumidėja“ iš Vilniaus rajono.

Žadama, kad šios Kalėdos mieste atspindės besikeičiantį miestą, bet kartu bus jaukios, šiltos ir elegantiškos. Jau prieš porą savaičių ant centrinių miesto gatvių stulpų nutūpė origami paukščiai. Japonų kultūroje tikima, kad tai laimės simbolis, nors kai kuriems panevėžiečiams tokia puošyba pasirodė kiek keista, mat lietuvių kultūroje paukščiai – pavasario pranašai. Rytų kultūros įtaka bus jaučiama ir pagrindinio Kalėdų simbolio – eglės puošyboje. Šiųmetinė eglė išsiskirs ne tik savo dydžiu – sieks net 18 m, arba keturiais metrais bus aukštesnė nei pernykštė eglė, bet ir interaktyvumu: pakuždėjus savo norą į specialų įrenginį, eglutė sužėrės kitomis spalvomis. O nuo pat gruodžio 20-osios iki Naujųjų metų veiks ir interaktyvi fotostudija: nusifotografavus prie eglutės ir įkėlus nuotrauką į socialinius tinklus, vėliau ją bus galima gauti asmeniškai.

O jau šį penktadienį visi panevėžiečiai ir miesto svečiai kviečiami į eglutės įžiebimo šventę. Šįmet eglutės įžiebimas išsiskirs savo muzikalumu. Įprastai eglutės įžiebimo vakarą kandžiojasi nemenkas šaltukas, tad buvo nuspręsta dar renginio pradžioje, šaudant fejerverkams, įžiebti žaliaskarę, o jau po to pakviesti visus linksmintis koncerte, kurį surengs iš Panevėžio kilęs Leonas Somovas ir Jurijus Veklenko. Įspūdingas ledo šou bus surengtas ir Senvagės pusiasalyje – menininkas iš Indonezijos Balio salos, pasivadinęs slapyvardžiu Made Sutuma, iš maždaug tonos ledo luito kurs Kalėdų Senelio dovaną miestiečiams – ledo gėlę. Renginio metu mažųjų lauks ir nykštukų dirbtuvėlės, veiks mugė, kur bus galima pasišildyti karšta kava, kvapniais imbieriniais sausainiais bei kitais kalėdiniais gardumynais.

Galerija

Komentarai

  • Siūlau ir prašau, kad Kalėdomis puoštųsi ir jų lauktu visas miestas.Kad mieste bent lemputėmis švytėtų visas miestas.Beveik visos privačios sodybos turi užsiauginusios egles,savivaldybė, padėkit savo galia ir globa gyventojams pagaminti po kokius 30-40 m. el.girliandų ir jas užkabinti ant eglių,prie viso to prisidės ir gyventojai. Bet jus parodykit iniciatyvą,juk taip puošiasi lenkai,europos gyventojai.Dabar vieną eglę pastatot ir rėkiat ant viso svieto.Ar toks organizacinis darbas jums per sunkus????

    • Ar zinote, jog ant gyvo medzio uzdejus lemputes, gali per medi nuteketi sove ir nutrenkti zmogu. Tai draudzia saugumo taisykles.

  • Gyvi medžiai girliandomis buvo ir bus ateityje puošiami.Lauko girliandos tai ne kambarinės girliandos. Nekvailinkit skaitytojų.Visi aikštės medžiai buvo ir bus apkabinti el. girliandomis.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų