G. KARTANO nuotr.

Panevėžys pirmą kartą įvertintas „Financial Times“ ekspertų

Panevėžys pirmą kartą įvertintas „Financial Times“ ekspertų

Miestų bei regionų verslo galimybes tarptautiniu mastu vertinanti „Financial Times“ ekspertų komanda pirmąkart pastebėjo Panevėžį.

„Europos ateities miestai ir regionai 2022/2023“ reitinge miestas įvertintas už konkurencingumą, gebėjimą puikiai paskirstyti savo resursus.

„Financial Times“ investicijų ekspertų komanda sudaro įvairius reitingus, kurių kasmet su nekantrumu laukia pasaulio investuotojai ir sprendimų priėmėjai. Kas dvejus metus skelbiamame „Europos ateities miestų reitinge“ miestai ir regionai vertinami pagal tam tikrus specifinius kriterijus.

Tai ne tik rodo miesto potencialą bet ir prisideda prie investicijų pritraukimo – šie reitingai tampa atspirties tašku Europos regionų bei miestų tarpusavio konkurencijoje pritraukiant naujas investicijas.

M. Miniotaitė

Vasario 17 dieną paskelbtame reitinge, konkurencingumo bei gebėjimų puikiai paskirstyti turimus resursus (angl. „Cost effectiveness“) kategorijoje „fDi Intellingence“ ekspertų komanda Panevėžiui skyrė ketvirtąją vietą. Į mikro Europos miestų dešimtuką patekusi Aukštaitijos sostinė aplenkė Kutno, Legnico, Strykovo (Lenkija) bei Vesprėmo, Sėkešfehėrvaro, Tatabanijos (Vengrija) miestus.

„Džiaugiamės, kad Panevėžys buvo pastebėtas ir įvertintas tarptautiniu mastu. Tai ne tik rodo miesto potencialą bet ir prisideda prie investicijų pritraukimo – šie reitingai tampa atspirties tašku Europos regionų bei miestų tarpusavio konkurencijoje pritraukiant naujas investicijas. Panevėžio plėtros agentūros komanda nuosekliai dirba ir mieste įgyvendina verslo aplinkos gerinimo iniciatyvas ir tiki, kad ateityje Panevėžys gali įsiveržti į lyderių gretas ir kitose reitingo kategorijose“, – sako Panevėžio plėtros agentūros direktorė Monika Miniotaitė.

Komentarai

  • Su sudaužytu pilonu išvažiuojant iš miesto ir apkasais visur?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų