Šiame tarpukariu statytame pastate pradžioje veikė mokykla, sovietmečiu jis irgi tarnavo švietimui, o paskutinieji čia šeimininkavo miesto neįgalieji. Dabar Savivaldybei pavyko namą parduoti. M. Garucko nuotr.

Panevėžys pardavė dar vieną apleistą senieną

Panevėžys pardavė dar vieną apleistą senieną

 

Panevėžio savivaldybė išjudino nekilnojamojo turto aukcionus, kuriuose parduoti iki tol nieko nedominę pastatai. Vienam pirkėjui prireikė ir kone 90 metų, prastos būklės medinio namo Nevėžio gatvėje, kur dar ne taip seniai šurmuliavo įsikūrusios neįgaliųjų draugijos.

1930 metais statytas, dviejų aukštų, medžio rąstų, beveik 537 kv. m ploto administracinis pastatas aukcione parduotas už 50 tūkst. eurų. Kas panoro įsigyti šį turtą, neviešinama.

Medinukas nupirktas tik iš trylikto karto. Ankstesniuose aukcionuose prastos būklės namas su 29 a valstybinės žemės sklypu daugiabučių apsuptyje nieko nesudomindavo.

Iki 2017 metų čia glaudėsi ne viena neįgaliuosius vienijanti Panevėžio organizacija: Aukštaitijos regiono asociacija „Artritas“, Panevėžio diabeto draugija „Viltis“, Panevėžio astmininkų bendrija „Hipoksija“ ir kitos.

Uždarius 2016 metais „Nevėžio“ mokyklą, dalis šių draugijų buvo perkeltos į tuščias švietimo įstaigos patalpas Taikos al.

„Nevėžio gatvėje namas medinis, senas, niekada rimtai neremontuotas, todėl čia dirbusioms draugijoms pasiūlyta persikraustyti į dideles, šviesias „Nevėžio“ mokyklos patalpas. Pradžioje dėl perkėlimo buvo pasipiktinimo, bet dabar, kiek matome, visuomenininkai nebesiskundžia. Kai kurios organizacijos susirado būstines kitose vietose“, – apie seno namo ištuštinimą prieš porą metų pasakojo Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistė Jolanta Petrauskė.

Kadaise veikė mokykla

Nuo to laiko didžiulis namas Nevėžio gatvėje pardavinėjamas aukcionuose.

„Trylika – nelaimingas skaičius, bet jis mums buvo sėkmingas“, – juokavo J. Petrauskė.

Kartu su administracinės paskirties pastatu bei žeme naujasis savininkas įsigijo ir kiemo statinius: kiemo aikštelę, aptvėrimą, šulinį.

Senos patalpos šildomos centralizuotai, čia yra visos miesto komunikacijos. Spėjama, kad pirkėjas šioje vietoje turi savų planų ir, tikėtina, medinis statinys bus nugriautas, o žemės paskirtis – pakeista.

Nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo sutartis su aukciono laimėtoju turi būti sudaryta per 30 dienų nuo pardavimo aukcione vykdymo dienos, o visa nekilnojamojo turto kaina sumokėta ne vėliau kaip per 10 dienų po nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo sutarties pasirašymo.

Panevėžio kraštotyros muziejaus duomenimis, šiame mediniame, tarpukariu statytame name pradžioje veikė miesto pradinė mokykla. Švietimui jis tarnavo ir sovietmečiu, o vėliau ėmė dažnai keisti savo šeimininkus.

Pardavinėjamas 35 kartą

J. Petrauskės teigimu, Panevėžio savivaldybė jau gerokai praretino iki šiol nepatrauklaus nekilnojamojo turto fondą.

Šią savaitę už 170 tūkst. eurų parduota uždaryta buvusi „Verdenės“ mokykla su nemažu žemės sklypu. Už 224 tūkst. eurų nupirktas ir nebaigtos statyti mokyklos V. Alanto gatvėje pastatas su aplink esančia teritorija.

Dėl „Verdenės“ aukcione varžėsi du dalyviai, dėl V. Alanto g. mokyklos – keturi.

Iš tokių ilgai aukcionuose pardavinėjamų Savivaldybės objektų dar niekam neprireikė slėptuvės Marijonų gatvės triaukščio mūrinio namo rūsyje. Šis turtas nuo 2016 metų vasaros siūlytas rekordiškai daug, net 35 kartus.

1956 m. įrengtų specialios paskirties 103,7 kv. m patalpų pradinė kaina aukcione – tik 100 eurų. Tačiau visus besidominčius šiuo objektu atbaido pastato renovacijos įmoka, kurios dydis pagal patalpų plotą – 200 eurų per mėnesį, ir šis mokestis naujam šeimininkui kabės dar dvidešimt metų.

„Pirkėjai susidomi pradine slėptuvės kaina, bet kai sužino apie papildomą mokestį už renovaciją, atsisako sumanymo pirkti“, – teigė J. Petrauskė.

Komentarai

 • Čia buvusi 3-čia pradinė mokykla.

  • 1972 m. pirma klasė

  • čia buvo pradinė mokykla Nr.4. Atidaryta 1932 metais.

   • Atsakyti
 • o slėptuvę nusipirkite Savivaldybės ponai, dėl viso ko.

 • Va kokie geri pasikeitimai, vos tik mūsų Meras sugrįžo!

 • Mūsų meras sugrįžo

 • Pradinė mokykla Nr. 4 buvo Rožių gatvėj prie pašto.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų