Panevėžys pagerbs Metų panevėžiečius

Panevėžys pagerbs Metų panevėžiečius

Panevėžio dailės galerijoje jau šį ketvirtadienį bus pagerbti 2020-ųjų Metų panevėžiečiai. Iškilmingoje apdovanojimo ceremonija jiems bus įteiktos panevėžiečio skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės.

„Jau daug metų mes renkame metų panevėžiečius: žmones, kurie myli šį miestą ir atiduoda tam visas jėgas. Komisijai teko rinktis iš gyventojų pateiktų įvairių sričių lyderių. Iš panevėžiečių pateiktų 47 garbingų kandidatų būrio, kurių kiekvienas vertas šio apdovanojimo, išrinkti 5 labiausiai miestui nusipelnę žmonės. Tradiciškai metų panevėžiečius pagerbiame prieš pat didžiąsias žiemos šventes, šv. Kalėdas, tačiau praėjusiais metais šalyje susiklosčiusi ne itin palanki epidemiologinė situacija pakoregavo mūsų planus ir apdovanojimo ceremoniją nutarėme perkelti į šventinę miesto gimtadienio savaitę“, – sako Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Komisija, atsižvelgusi į asmeninius pasiekimus, atstovaujamas sritis, 2020-ųjų Metų panevėžiečiais vienbalsiai išrinko Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas chirurgą Rimvydą, Tumą – už kovą dėl pacientų gyvybių su COVID-19 liga, neskaičiuojant laiko bei dedant maksimalias pastangas; Panevėžio švietimo centro direktorę, projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės komandos narę Astą Malčiauskienę – už pandemijos metu Panevėžio miesto švietimo bendruomenės aktyvaus bendradarbiavimo skatinimą, nuoseklų mokymų, patirties sklaidos, nuotolinių pasitarimų iniciavimą, rezultatyvią Panevėžio robotikos centro ,,RoboLabas“ veiklą, sėkmingą švietimo projektų rengimą ir įgyvendinimą mieste bei šalyje; bendrovės „Naftėnas“ vadovą Dainių Janėną – už ilgametį sėkmingą vadovavimą įmonei, aktyvų dalyvavimą Panevėžio verslo bendruomenės veikloje, miesto visuomeninio ir sporto gyvenimo rėmimą; režisierių aktorių J. Miltinio dramos teatro meno vadovą Aleksandrą Špilevojų – už profesionalumą, meninių idėjų originalumą, gebėjimą suburti bei įkvėpti komandą, darbštumą, empatiją, ryžtingumą bei iniciatyvumą; aktorių ir renginių vedėją Gintarą Mikalauską – už ypatingus ilgamečius darbus garsinant Panevėžio miestą, atstovavimą jam, nuolatinį teigiamo įvaizdžio skleidimą ir tarsi Panevėžio miesto ambasadoriaus įkūnijimą.

2020-ųjų Metų panevėžiečius rinko komisija, kurią sudarė Panevėžio meras Rytis Račkauskas, jo pavaduotojai Valdemaras Jakštas ir Lauras Jagminas, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, Komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Morkūnė, 2019-ųjų Metų panevėžiečiai J. E. vyskupas Linas Vodopjanovas, „Harju Elekter“ įmonės vadovas Tomas Prūsas, fotomenininkė Irena Giedraitienė, plaukikas Danas Rapšys bei Panevėžio ligoninės gydytojas radiologas Andrius Pranculis.

Galerija

 

Komentarai

  • Paskutinis besišypsantis žmogus su Covid kovojo nebent…telefonu? 🙂 Tai tipiškas klasikinis tarybinis funkcionierius, karantino metu tikriausiai nė karto nebuvęs apsauginiame kostiume, fiziškai neprisilietęs nė prie vieno tikrai sergančio, deja…Gaila jo kolegų reanimatologų, kurie piko metu kasdien gydydavo sunkiai sergančius (kai šio ponulio skyrius valgydavo miestiečių „paaukotas“ picas) – jie dar ir dabar teismuose kovoja dėl savo teisėto užmokesčio! Gaila jo kolegų, dirbusių priėmime be normalios apsaugos…gaila tų darbuotojų – herojų, kurie dėl prasto organizavimo, beviltiškos ir padrikos vadybos ir apsaugos nebūvimo, susirgo, o kai kurie ir mirė. Du žodžiai, gaila ir gėda, puikiai tinka šiam „metų apdovanojimui“…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų