Iš kairės: B. Vaitiekūnas, A. Kėleris, K. Nekrošiūtė, D. Panina, R. Burbaitė, R. Račkauskas. G. Kartano nuotraukos

Panevėžys pagerbė savo šviesuolius (fotogalerija)

Panevėžys pagerbė savo šviesuolius (fotogalerija)

Artėjant Kalėdoms, Panevėžys tradiciškai pagerbia savo šviesuolius, garsinančius miestą gerais darbais.

Dailės galerijoje šį vakarą iškilmingai apdovanoti 2023-ųjų Metų panevėžiečiai.
Savo darbais ir iniciatyvomis miestui nusipelniusiems penkiems panevėžiečiams įteiktos menininko Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės.

Šiemet tokia nominacija pagerbti Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Renata Burbaitė, Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris, Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė ir du čia apsistoję užsieniečiai – futbolo klubo „Panevėžys“ vyriausiasis treneris italas Gino Lettieri ir karo pabėgėlė iš Ukrainos Daria Panina.

R. Burbaitei apdovanojimas skirtas už mokytojos profesinę veiklą, aktyvų ir kūrybišką darbą, mokinių laimėjimus robotikos srityje, jų skatinimą domėtis bei pasirengti mokytis ar studijuoti STEAM mokslus, pasirenkant inžinerines profesijas.

„Dėkoju savo gimnazijos bendruomenės nariams, ypač mokiniams, nes be jų nebūtų ir tokių rezultatų. Taip pat esu dėkinga Kauno technologijos universiteto bendruomenei, su kuria aš dirbu. Šis įvertinimas – tai didžiulė atsakomybė. Ačiū visiems“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo R. Burbaitė.

Juozo Miltinio dramos teatro aktorius A. Kėleris įvertintas už penkis darbo dešimtmečius Juozo Miltinio dramos teatre, sukurtus daugiau kaip 100 vaidmenų, surežisuotus penkis dramos teatro spektaklius, už aktyvų darbą kine, televizijoje ir radijuje, prisidėjimą prie įvairių socialinių, švietimo projektų sukūrimo bei jų įgyvendinimo.

„Visų pirma dėkoju mane pasiūliusiems žmonėms, Metų panevėžiečių komisijai, kuri mane išrinko. Man šis apdovanojimas yra didžiulė garbė, nes jį gaunu iš gimtojo miesto. Esu tikras panevėžietis, gimtojo Panevėžio ir Juozo Miltinio dramos teatro patriotas, kuriuo ir liksiu. Ačiū už įvertinimą“, – dėkojo A. Kėleris.

Futbolo klubo „Panevėžys“ vyriausiajam treneriui G. Lettieri apdovanojimas skirtas už tai, kad 2022 m. jo dėka futbolo klubas pirmą kartą savo istorijoje pasidabino bronzos medaliais, o šiemet, po 12 metų pertraukos į Panevėžį sugrąžintas auksas – FK „Panevėžys“ G. Lettieri vadovaujama komanda iškovojo 2023 m. „Optibet A lygos“ futbolo čempionų titulą. Kadangi treneris išvykęs, apdovanojimą atsiėmė klubo „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas.

„Treneris apgailestauja, kad negali šiandien būti drauge su jumis ir siunčia visiems sveikinimus bei padėką už įvertinimą. Futbolo klubo „Panevėžys“ vardu noriu padėkoti visiems už šį mums svarbų apdovanojimą“, – kalbėjo B. Vaitiekūnas.

Panevėžio muzikinio teatro vadovė K. Nekrošiūtė apdovanojimą pelnė už Broniaus Kutavičiaus operos-poemos „Strazdas – žalias paukštis“ atgimimą gimtajame mieste. 2023 m. K. Nekrošiūtės darbo dėka teatras ir jo projektai tapo matomi bei vertinami, išsiplėtė šio teatro bendradarbiavimas su kitomis meno institucijomis.

„Kai rinkausi profesiją, niekada negalvojau, kad galiu už tai sulaukti apdovanojimo. Mano darbas, mano profesija yra tarnystė kitiems, todėl šį įvertinimą negaliu priimti asmeniškai. Tai visų Panevėžio muzikinio teatro žmonių darbo įvertinimas. Teatras žengia į trisdešimtuosius gyvavimo metus, todėl privalau padėkoti žmonėms, kurie jį kūrė, ugdė, puoselėjo, turtino miestą. Nuoširdžiausias ačiū visiems, kurie kuria Panevėžį kaip be galo šiltą, mielą miestą, tokį miestą, kuriam yra svarbu kultūra“, – pabrėžė K. Nekrošiūtė.

Karo pabėgėlei D. Paninai įvertinimas skirtas už tai, kad vos atvykusi iš Ukrainos nedelsiant pradėjo telkti panevėžiečius rinkti ir teikti visapusišką paramą Ukrainos kariams bei nuo karo nukentėjusiems žmonėms. D. Panina Panevėžyje įkūrė labdaros ir paramos fondą „Gyvenimo pulsas“, kuris šiuo metu Panevėžio regione neabejotinai yra aktyviausias fondas.

„Esu jums labai dėkinga už šį man itin svarbų apdovanojimą. Ačiū visiems, kurie palaiko Ukrainą, jos tautiečius ir mane. Taip pat noriu padėkoti savo dukrai Marijai, kuriai reikia iškentėti kasdieninę įtampą, kuriai reikėjo anksti užaugti. Panevėžys yra labai mielas, jaukus, gražus miestas. Džiaugiuosi čia gyvendama. Kiekvieną kartą, kai grįžtu iš Ukrainos į Panevėžį, aš grįžtu kaip į savo antruosius namus. Esu visiems dėkinga už palaikymą ir man skirtą įvertinimą“, – atsiimdama apdovanojimą padėkos žodžius tarė D. Panina.

Komisijai penkis labiausiai šiais metais Panevėžį garsinusius nominantus teko atrinkti iš keturių dešimčių kandidatų. Juos galėjo siūlyti visi.

Metų panevėžiečio vardas suteikiamas už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio vardas taip pat gali būti suteikiamas už viso gyvenimo nuopelnus.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų