Panevėžys nusilenkė savo šviesuoliams

Panevėžys nusilenkė savo šviesuoliams

Iškilmingoje ceremonijoje Panevėžio dailės galerijoje pagerbti 2021-ųjų Metų panevėžiečiai.

Šiais metais dar 5 žmonės papildė miestui nusipelniusių žmonių gretas. Jiems įteiktos skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės.

„Artėjančias gražiausias žiemos šventes Panevėžys pasitinka tradiciškai pagerbdamas Metų panevėžiečius. Pirmiausia noriu pasveikinti visus, kurie buvo pasiūlyti šiai garbingai nominacijai gauti – jau buvimas kandidatų sąraše rodo miestiečių padėką ir pagarbą jums. Šiandien sveikiname penkis išrinktuosius. Mielieji, šiandienos apdovanojimas – tai Panevėžio miesto ir miestiečių padėka jums. Jūsų darbai, jūsų pasiekimai ir iniciatyvos – visa tai kuria Panevėžio tapatybę. Tegul šis apdovanojimas tampa dar vienu paskatinimu tolesniems darbams. Kuo didžiausios jums sėkmės“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

2021-ųjų Metų panevėžiečiais tapo:

Bendrovės „TPA“ vadovas Alvydas Andrijauskas – už profesionalumą vadovaujant įmonei, gavusiai inovatyviausios 2021 m. įmonės apdovanojimą, pagalbą ir labdaringą veiklą karantino metu, už indėlį kuriant galimybę robotikos centrą „RoboLabas” lankantiems mokiniams naudotis naujausiomis technologijomis.

Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Antanas Venckus – už išmintį, ryžtingumą ir profesionalumą sėkmingai atnaujinant J. Miltinio dramos teatrą, stiprinant jo kolektyvą, užtikrinant teatro matomumą, kuriant ir įgyvendinant ilgalaikę teatro strategiją ir kuriant glaudų ryšį su žiūrovais bei Panevėžio miestu.

Iniciatyvos „Mamos varom kavos“ tarybos narė, aktyvi pilietė Irvyda Tamošiūnienė – už savanorystę aukojant savo asmeninį laiką, prisidėjimą žiniomis prie Jaunimo reikalų tarybos politikos Panevėžio mieste, iniciatyvą, skirtą vienišiems seneliams, nepriteklių patiriantiems ir socialiai pažeidžiamiems asmenims.

Viena geriausių visų laikų Lietuvos treko dviratininkių Simona Krupeckaitė – už karjeros pasiekimus ir Panevėžio miesto vardo garsinimą. S. Krupeckaitė dukart tapo pasaulio čempione ir triskart pasidabino Europos čempionato aukso medaliais.

Skulptorius Vytautas Tallat-Kelpša – už Panevėžio miesto puoselėjimą, asmeninį indėlį skleidžiant kultūrą ir meną Panevėžyje, Lietuvoje bei už jos ribų.

Metų panevėžiečius rinko komisija, kurią sudarė Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas, jo pavaduotojai Valdemaras Jakštas ir Lauras Jagminas, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, Komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Morkūnė, 2020-ųjų Metų panevėžiečiai – Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas chirurgas Rimvydas Tumas, Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė, UAB „Naftėnas“ generalinis direktorius Dainius Janėnas, Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas, režisierius Aleksandras Špilevojus ir aktorius, renginių vedėjas Gintaras Mikalauskas.

Kasmet renkami Metų panevėžiečiai apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje; švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus; profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją; labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams; visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą; miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas; savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio vardas taip pat gali būti suteikiamas už viso gyvenimo nuopelnus.

P. Židonio nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų