G. Kartano nuotr.

Panevėžys nusilenkė savo šviesuoliams

Panevėžys nusilenkė savo šviesuoliams

Artėjant Kalėdoms, ketvirtadienio vakarą Panevėžio dailės galerijoje iškilmingai apdovanoti 2022-ųjų Metų panevėžiečiai.

Savo darbais ir iniciatyvomis miestui nusipelniusiems penkiems panevėžiečiams įteiktos menininko Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės.
Iškilmingos ceremonijos metu visiems susirinkusiems koncertavo Panevėžio muzikinio teatro orkestras su grupe „El Fuego“.

„Tradiciškai metams baigiantis susitinkame Metų panevėžiečių apdovanojimuose. Labai malonu matyti visus Jus, atėjusius pagerbti žmones, savo darbais kuriančius bei garsinančius mūsų miestą. Sveikinu visus 29 kandidatus, kuriuos mūsų miesto žmonės pasiūlė šiai nominacijai – jau tai yra puikus Jūsų darbų įvertinimas. Sveikinu penkis šių metų panevėžiečius. Dėka Jūsų Panevėžio vardą tariame su pasididžiavimu. Savo darbais ir pasiekimais Jūs kūrėte, kuriate ir kursite Panevėžio veidą, Panevėžio tapatybę, Panevėžio legendą. Ačiū Jums už tai“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

2022-ųjų Metų panevėžiečiais tapo:

Lietuvos teatro ir kino aktorė, legendinio režisieriaus Juozo Miltinio mokinė, Panevėžio dramos teatro antrosios kartos vaidybos studijos auklėtinė Dalia Ieva Melėnaitė-Ramanauskienė – už viso gyvenimo nuoseklią teatrinę veiklą. D. Melėnaitė šiam teatrui pašventė visą kūrybinį gyvenimą, nuosekliai skleidė intelektualinio ir filosofinio teatro tradiciją, atstovaudama vyresniajai aktorių kartai.

Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas oftalmologas Kęstutis Kučinskas – už profesionalumą, nuolatinį medicinos naujovių taikymą, gelbstint žmonių regėjimą, sąžiningą, garbingą pasiaukojamą veiklą, dalykinę kompetenciją sveikatos priežiūros srityje, užtarnautą kolegų, pacientų pagarbą ir pasitikėjimą.

Andrius Repšys, vienas aktyviausių šiandieninių fotografų, kryptingai dirbančių dronų fotografinio meistriškumo srityje, – už miesto garsinimą šalyje ir užsienyje, reikšmingus fotomeno darbus. A. Repšys yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Spaudos fotografų klubo valdybos, Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos valdybos narys. 2019 m. jam suteiktas meno kūrėjo statusas.

Bendrovės „Dominati“ direktorius Vaidotas Vaitonis – už pagalbą Ukrainos pabėgėliams Panevėžyje. V. Vaitonis savo lėšomis įrengė gyvenamąsias patalpas savo įmonėje, jose apgyvendino per 40 pabėgėlių, taip pat surado laikinus namus Panevėžio mieste bei rajone ir apgyvendino dar 30 pabėgėlių. Taip pat stengėsi pasirūpinti būtiniausiais daiktais ir psichologine sveikata, įrengė daržą, nedideles triušių ir vištų fermas, kad pabėgėliai, ypač vaikai, turėtų, kuo rūpintis, nukreiptų mintis nuo patirtų karo sunkumų.

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ vyriausiasis treneris Nenad Čanak – už sugrąžintą panevėžiečių meilę krepšiniui ir pilnas arenas žmonių, už iškovotą ne vieną titulą, o svarbiausia, už tai, kad nukovė Kauno „Žalgirį“ ir tapo LKL vicečempionais.

Kasmet renkami Metų panevėžiečiai apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio apdovanojimas taip pat suteikiamas ir už viso gyvenimo nuopelnus.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų