Panevėžio eglė 2022 m. P. Židonio nuotr.

Panevėžys nori skambių Kalėdų

Panevėžys nori skambių Kalėdų

Kad panevėžiečius metų pabaigoje džiugintų kalėdine dvasia dvelkiantis miestas, Savivaldybė jau dabar imasi ieškoti, kas šventėms papuoštų viešąsias erdves ir eglę. Šiųmetės šventės skambės, nes jų tema, kurią konkurso dalyviai privalės atspindėti ir puošyboje, yra Kalėdų garsai.

Kaip nurodoma konkurso sąlygose, Laisvės aikštėje turės stovėti originaliai puošta natūrali eglė ar objektas, kuo panašesnis į eglę. Pastaruoju atveju konstrukcija turi būti ne mažesnė kaip 18 metrų aukščio ir 8 metrų pločio apačioje. Jei būtų pasirinktas natūralus medis, jis turėtų siekti apie 14 metrų aukščio ir apie 6 metrus pločio apačioje. Svarbiausia švenčių puošmena turės efektingai atrodyti bet kuriuo paros metu.
Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialistės Vitos Bubliauskaitės teigimu, yra buvę įvairiai – vienais metais Kalėdų puošybos temą siūlydavo konkurso dalyviai, kitais – parinkdavo pati Savivaldybė.
Šiemet apsispręsta, kad tema bus Kalėdų garsai.
Papuošimuose turės būti naudojami įvairaus dydžio varpeliai ar kiti muzikos instrumentai, kurie skambėtų nuo vėjo arba skleistų garsus.
Konkurso dalyviai gali siūlyti ir kitas puošmenas, skleidžiančias garsus, reaguojančias į vėją ir pan.
Pasak V. Bubliauskaitės, tikimasi, kad dominuos įvairaus dydžio aukso, sidabro, raudonos ar kitų spalvų kaspinai, juostelės ir kitos puošmenos.

Visą straipsnį skaitykite liepos 4 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų