Panevėžio kraštotyros muziejus. G. Kartano nuotr.

Panevėžys nemiegos: šurmuliuos Muziejų naktis

Panevėžys nemiegos: šurmuliuos Muziejų naktis

Artėja gegužės 18-oji, kai miestiečiai ir miesto svečiai kviečiami kiek ilgiau neiti miegoti, nes Panevėžyje vyks Muziejų nakties renginiai.

Panevėžio kraštotyros muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Agnė Šablinskienė atskleidžia, kad šventei pasirinkta cirko tema.
„Šiemet visai netikėtai kilo idėja Muziejų nakčiai pasirinkti cirko temą. Pagalvojome: turėtų būti labai smagu, juolab kad į šią temą telpa tiek daug! Ieškodami informacijos prisiminėme, kad Panevėžio krašte gyveno iš Šilų (Panevėžio r.) kilęs Petras Tarutis – vienas iš Lietuvos profesionaliojo cirko pradininkų. Būdamas septyniolikos jis dalyvavo kovose vaduojant Panevėžio kraštą nuo rusų bolševikų. Būtent Šilų Petras (toks jo sceninis vardas) 1937 m. Panevėžyje įkūrė cirko studiją, tad visos šių metų idėjos labai sklandžiai susidėliojo į vietas“, – sako viena iš organizatorių.
Muziejų naktį nuo 18 iki 23 val. bus galima ne tik dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, pavyzdžiui, susipažinti su egzotiniais gyvūnais ar lėlių gamyba spektakliams, bet ir pamatyti Panevėžio kraštotyros muziejuje saugomas vertybes, patirti tikrą adrenalino pliūpsnį stebint atliekamus akrobatinius triukus.
Pievelėje šalia muziejaus iškils palapinių miestelis, kuriame vyks ne vienas scenos profesionalų pasirodymas. Vienas jų – ekstremalus balansavimas ant lyno, ištiesto 9 metrų aukštyje.
„Pirmą kartą Panevėžyje visi atėjusieji galės išvysti neįtikėtiną pasirodymą – patyrę „Slackline“ profesionalai žengs lynu, ištemptu tarp Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Panevėžio rajono savivaldybės pastatų. Pasirodymas bus išties ekstremalus, bet bus užtikrinamas visiškas saugumas. Nepraleiskite šio reginio“, – šypsosi A. Šablinskienė.
Žiūrovų laukia ir įspūdingas ugnies šou bei nuotaikingas gatvės artisto Viačeslavo Mickevičiaus numeris.
„Muziejų nakties programa labai įvairi. Kviečiu nepraleisti susitikimo su aktoriumi Mariumi Repšiu. Su juo ieškosime atsakymų apie cirką mūsų gyvenime – kaip dažnai toks pasitaiko ir kaip į jį reaguoti? Taip pat visą vakarą bus galima aplankyti parodą „Šilų Petras“, kurioje išvysite tikrą Petro Taručio kardą, kurį šis rydavo per savo pasirodymus cirke, ir originalius peilius, kuriuos svaidydavo į savo pasirodymų partnerę, žmoną Aldoną. Eksponatai specialiai šiam renginiui atvežti iš Lietuvos sporto muziejaus“, – vardija muziejininkė.

Šventė apims visą miestą

Pramogų bus galima rasti ne vienoje miesto dalyje – prie šventės jungiasi ir daugiau miesto įstaigų.

Šiemet Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į įvairius sensorinius užsiėmimus, knygų ir parodų pristatymus, taip pat naktines ekskursijas po biblioteką.
Visai šalia esančioje Panevėžio miesto dailės galerijoje lankytojai galės pamatyti kilnojamąją parodą „Vilniaus pokeris“, dalyvauti kūrybinėse keramikos dirbtuvėse.
Pirmą kartą savo duris smalsaujantiems atvers Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio skyrius ir kvies į tris edukacines ekskursijas. Čia kiekvienas galės pasijusti tikru archyvaru.
Pasiilgusiems stipresnių pojūčių Panevėžio plėtros agentūra siūlo dalyvauti naktiniame orientavimosi žaidime ir į miestą bei jo istoriją pažvelgti kitomis akimis.
Vakarui baigiantis kino centras „Garsas“ padovanos kokybišką laiką po atviru dangumi – kiek neįprastoje vietoje, naujai atgimusiame „Pragiedrulių“ kūrybiškumo centre, bus rodomas filmas „Buona sera“.
Vakaro renginius vainikuos 22 val. muziejaus vidiniame kiemelyje vyksiantis A. Dunio kvinteto džiazo koncertas.
„Kviečiu pasinaudoti galimybe patirti mūsų miesto kultūrą, kuri yra ne tik labai įvairi, bet ir visiems prieinama“, – sakė A. Šablinskienė.

Visi renginiai nemokami.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų