G. Kartano nuotr.

Panevėžys mini Gedulo ir vilties dieną (fotogalerija)

Panevėžys mini Gedulo ir vilties dieną (fotogalerija)

Šiandien Panevėžyje minima Gedulo ir vilties diena. Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už politinius kalinius ir tremtinius, koncertavo Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetas, choras.

„Lietuvos okupacija, trėmimai, sulaužyti likimai, naikinama tauta ir valstybė. Tai buvo tapę skaudžiu, bet tolimu istorijos atsiminimu. Tuo, kurio niekada nepamiršime, bet drauge tuo, kuris, atrodė, niekada nepasikartos. Deja šiandien tai visu žiaurumu kartojasi. Broliška Ukrainos tauta didvyriškai kovoja prieš Rusijos terorą. Šiandien vėl rašomi juodžiausi karo ir trėmimų puslapiai. Prisimindami mūsų tautos skausmą, dėkodami tikėjimu ir vidine stiprybe jos laisvę apgynusiems žmonėms, būkime drauge su broliais ir sesėmis Ukrainoje. Atsimindami savo istoriją, drauge kurkime ateitį stiprioje ir laisvoje Europoje. Tegul trėmimų nepalaužta tautos dvasia tampa pavyzdžiu mums, mūsų vaikams ir visiems, ginantiems ir puoselėjantiems laisvę“, – kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Gyventojai kviečiami prisijungti prie tremtinių ir politinių kalinių vardų skaitymo akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“, vykstančios Nepriklausomybės aikštėje. Akciją taip pat stebėti galima virtualiai portale www.birzelio14.lt.

Praėjusiais metais buvo įgarsinta per 45 tūkst. tremtinių vardų, pavardžių ir likimų. Skaitymuose dalyvavo daugiau nei 400 žmonių visame pasaulyje, o akciją palaikė tūkstančiai gyventojų. Šiais metais gyventojai kviečiami registruotis skaitymams ir prisidėti prie atminimo akcijos, įprasminant karo Ukrainoje aukų bei tremtinių ir politinių kalinių vardus ir likimus.

Skaitymai gyvai ir virtualiai vyks iki birželio 15-osios 12 val.

Minint Gedulo ir vilties dieną Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje veikia paroda „Liudyti tautai ir istorijai“ paroda iš LGGRTC muziejaus fondų. Paroda veiks iki rugsėjo 1 d. (Respublikos g. 17).

Nuo 15 val. Panevėžio muzikiniame teatre rodomas nemokamas dokumentinis filmas „Šuolis“.

G. Kartano nuotr.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų