Panevėžys kuria ekonomikos ir verslo akademiją

Panevėžys kuria ekonomikos ir verslo akademiją

Panevėžio miesto savivaldybė, M. Romerio universitetas (MRU) ir 5-oji gimnazija mūsų mieste steigs ekonomikos ir verslo akademiją (EVA), bendradarbiaus plėtojant jos veiklą.

„Idėja kilo susitikus su MRU atstovais. Turėtume džiaugtis keliais dalykais. Pirma, aukštosios mokyklos mato Panevėžį kaip partnerį. Antra, mūsų miesto jaunimas turės daugiau galimybių įgyti visapusį išsilavinimą. Taip pat džiaugiuosi, kad susidomėjimą naujuoju projektu parodė Panevėžio švietimo bendruomenė“, – sako meras Rytis Račkauskas.

EVA ketinama kurti 5-ojoje gimnazijoje. Į užsiėmimus būtų kviečiami visi vyresni kaip 16 metų jaunuoliai (ir nelankantys ekonomikos užsiėmimų mokyklose, nesiejantys savo ateities su verslu). Čia jie įgytų ekonomikos, verslo, finansų žinių pradmenis, lavintų kritinį mąstymą, gebėjimą vertinti ekonomikos, verslo laimėjimus.

MRU kas mėnesį skaitytų po dvi paskaitas, teiktų konsultacijas (ir ekonomikos mokytojams), organizuotų papildomus mokymus. Pažangiems klausytojams būtų teikiami EVA baigimo pažymėjimai.

Per metus planuojama pritraukti ne mažiau 50 EVA lankytojų. Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus duomenimis, šiuo metu eiti į EVA užsiėmimus norėtų 101 gimnazistas iš įvairių miesto gimnazijų.

EVA steigimui dar turės pritarti Savivaldybės taryba. Artimiausias jos posėdis – spalio pabaigoje.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų