P. Židonio nuotr.

Panevėžys karantino laikotarpiu

Panevėžys karantino laikotarpiu

Nuo lapkričio 7 iki 29 d. visoje šalyje paskelbtas karantinas. Panevėžio miesto savivaldybė informuoja apie tvarką karantino metu.

„Susidariusi epidemiologinė situacija priverčia dar kartą prisiminti ir permąstyti, kokia yra koronaviruso grėsmė bei kokios skaudžios gali būti pasekmės, jei nesilaikysime nurodymų. Primename visose viešose vietose išlaikyti saugų atstumą, dėvėti veido apsaugos priemones, vengti susibūrimo vietų, atsisakyti nebūtino keliavimo. Tik nuo mūsų visų sąmoningumo priklausys, kokioje situacijoje gyvensime savaitės ar kelių bėgyje“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Kas keičiasi po LR vyriausybės nutarimo dėl karantino LR teritorijoje paskelbimo:

Viešojo ir privataus sektoriaus veikla

Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų ir sporto renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų, laidotuvės, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis.

Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus bibliotekas, aukšto meistriškumo sporto pratybas ir individualius (vienam lankytojui) fizinio aktyvumo užsiėmimus, teikiamus fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus, fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo.

Viešojo maitinimo įstaigos negali aptarnauti lankytojų vietoje, tačiau gali tiekti maistą išsinešti arba jį pristatyti. Ši taisyklė taikoma restoranams, kavinėms, barams, naktiniams klubams ir kitoms pasilinksminimo vietoms, taip pat lošimo namams, lažybų ir totalizatorių punktams. Tęsti darbą gali įmonių, įstaigų ar organizacijų patalpose veikiančios maitinimo įstaigos, tiekiančios maistą tų įmonių, įstaigų ar organizacijų darbuotojams.

Prekybos ir paslaugų teikimo vietų veikla nestabdoma, tačiau turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas klientas. Reikalavimas užtikrinti 10 kvadratinių metrų plotą vienam lankytojui taip pat bus taikomas šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose teritorijose.

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Panevėžio miesto savivaldybė, vadovaudamasi LR Vyriausybės priimtu nutarimu dėl karantino šalies teritorijoje paskelbimo ir toliau gyventojus aptarnauja nuotoliniu būdu.

Viešasis transportas

Važiuoti miesto, tarpmiestiniu ir priemiestiniu transportu galima tik užimant sėdimą vietą, išlaikant mažiausiai vieno metro atstumą.

Viešojo transporto kontrolieriai šiuo laikotarpiu didžiausio intensyvumo stotelėse Panevėžio mieste prižiūrės bendrą tvarką ir keleivių srautus, primins keleiviams apie viešojo transporto pakeitimus. Rekomenduojama esant galimybei keliavimui rinktis savo individualų transportą.

Autobusai valomi ir dezinfekuojami keliskart dažniau nei įprastai.

Viešosios vietos

Draudžiama burtis didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis, išskyrus šeimos narius ir privaloma laikytis mažiausiai dviejų metrų atstumo nuo kitų žmonių arba jų grupių. Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones. Reikalavimas dėvėti kaukes netaikomas sportuojantiems asmenims, profesionaliems sportininkams treniruočių bei varžybų metu ir neįgaliesiems, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Nusiimti kaukę taip pat bus leidžiama teikiant paslaugas, kurių negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke, už gyvenamosios vietovės ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu.

Švietimo įstaigų darbas

Ikimokyklinio amžiaus vaikai ir pradinių klasių mokiniai, taip pat specialiųjų mokyklų ir specialiųjų klasių mokiniai toliau lanko ugdymo įstaigas. 5-12 klasių mokiniai, taip pat mokiniai profesinio mokymo įstaigose, studentai aukštosiose mokyklose nuo lapkričio 9 d. tris savaites mokysis nuotoliniu arba mišriu būdu. Sprendimą, kaip ugdyti mokinius priima ugdymo įstaigų administracijos.

Neformalusis vaikų švietimas (NVŠ) daugiausia vyks nuotoliniu būdu arba bus stabdomas. NVŠ programos galės vykti įprastai tose mokyklose, kuriose neformalusis švietimas yra arba tos mokyklos ugdymo plano, arba pailgintos dienos grupių, arba visos dienos mokyklos veiklos dalis. NVŠ programos taip pat galės vykti įprastai, jeigu užsiėmimai bus organizuojami lauke. Taip pat leidžiami ir individualūs mokymai, kai užsiėmimuose dalyvauja mokytojas ir vienas mokinys. Kontaktiniu būdu galės vykti tos NVŠ programos, kurios vykdomos mokytojo, dirbančio tik su viena, ne didesne kaip 5 mokinių grupe, ir tik vienoje įstaigoje, patalpose užtikrinant 10 m2 plotą vienam besimokančiajam – šios sąlygos galioja ir neformaliajam suaugusiųjų švietimui, ir neformaliajam profesiniam mokymui; kitu atveju jis organizuojamas nuotoliniu būdu arba bus stabdomas.

Socialinės paskirties įstaigų darbas

Globos namuose ir kitose socialines paslaugas teikiančiose stacionariose įstaigose draudžiamas gyventojų lankymas, išskyrus terminalinės būklės gyventojų lankymą ir (ar) asmenis, kurių lankymasis įstaigoje susijęs su pareigų atlikimu.

Sveikatos priežiūros įstaigų darbas

Pacientų lankymas draudžiamas ir gydymo įstaigose, išskyrus terminalinės būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą įstaigos vadovo ar kito jo įgalioto asmens leidimu.

Gydymo įstaigos privalo užtikrinti pacientų bei lankytojų srautų valdymą. Šeimos gydytojas arba kitas sveikatos priežiūros specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, turi pasirinkti paciento interesus labiausiai atitinkantį paslaugos teikimo būdą – kontaktinį arba nuotolinį.

Kontaktiniu būdu teikiamos odontologijos, nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros, vaikų ir suaugusiųjų skiepijimo pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą paslaugos, vykdant ligų prevencijos programas, įsidarbinančių asmenų, siekiančių dirbti tokioje veiklos srityje, kurioje dirbant patiriamas atitinkamas kenksmingų rizikos veiksnių poveikis, profilaktinių sveikatos patikrinimų paslaugos.

Judėjimas per sieną ir šalies viduje

Valstybės sienos kirtimas lieka apribotas: užsieniečiai gali atvykti į Lietuvą tik pagal Vyriausybės nutarime numatytas išimtis.

Komentarai

  • idomu kaip islaikyti tarpmiestiniameautobuse 1 metro atstuma,jeigu visos sedimos vietos uzimtos.

    • Kvailumu nėra ribų. Draudžiama… Draudžiama.. Draudžiama…. O kur laisvas pasirinkimas?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų