G. Kartano nuotr.

Panevėžys jungiasi prie vienybės ir solidarumo akcijos su Ukraina „Laisvė šviečia“

Panevėžys jungiasi prie vienybės ir solidarumo akcijos su Ukraina „Laisvė šviečia“

Minint antrąsias žvėriško karo Ukrainoje metines, šeštadienį, vasario 24-ąją, Panevėžys drauge su kitais šalies miestais jungiasi prie vienybės ir solidarumo akcijos „Laisvė šviečia: RADAROM“.

Vasario 24 d. 18 val. panevėžiečiai rinksis į Panevėžio muzikinį teatrą, kuriame vyks nemokamas paramos ir labdaros koncertas „Vilties sparnais“.

Reiškiant solidarumą su karo alinama šalimi, Panevėžio savivaldybės pastatas bus apšviestas simboliška instaliacija – Ukrainos nacionalinės vėliavos spalvomis.

„Sunku suvokti, kad šiemet bus jau dveji metai, kai nuo karo baisybių kenčia broliška Ukrainos tauta. Ši besitęsianti beprotybė parodė panevėžiečių, mieste veikiančių verslo įmonių vieningumą – ne kartą jie tiesė pagalbos ranką už savo tautos laisvę kovojantiems ukrainiečiams, rinkdami ir siųsdami į karo zoną įvairias humanitarinės pagalbos siuntas. Sutelkus bendras jėgas su mieste veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis nuo pat karo Ukrainoje pradžios iki šiol kasdien teikiama būtina įvairiapusė pagalba Panevėžyje prieglobstį radusiems karo pabėgėliams. Tikiu, kad mūsų visų vienybė padės Ukrainai kuo greičiau pasiekti pergalę, todėl kviečiu šį šeštadienį visiems jungtis prie vienybės ir solidarumo akcijos ir drauge su visais bendraminčiais išreikšti palaikymą Ukrainos tautai“, – sako Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Panevėžio muzikiniame teatre vyksiantis koncertas „Vilties sparnais“ taip pat bus skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Estijos nepriklausomybės dienoms paminėti. Koncerte skambės ryškūs XIX a. prancūzų ir vokiečių kompozitorių G. Faurè ir R. Wagnerio kūriniai, juos atliks Erkio Pehkio diriguojami Panevėžio muzikinio teatro choras ir orkestras, Šiaulių valstybinio kamerinis choras „Polifonija” ir solistai Salomėja Petronytė (sopranas) su Arminu Skirvainiu (baritonas).

Panevėžio muzikinio teatro fojė veiks labdaros fondo „Angels of Light“ įkūrėjo, humanitarinę pagalbą organizuojančio savanorio Artūro Šipelio ir jo bendrakeleivių parengta karinių trofėjų ekspozicija bei paroda „Iš karo fronto linijos Ukrainoje“.

Iki vasario 24 d. (imtinai) visi šalies gyventojai kviečiami aukoti vienam tikslui – apsaugoti už Ukrainos ir visos Europos laisvę kovojančius karius. Už surinktas lėšas bus perkami saugaus kario paketai, pagaminti Lietuvoje. Norintys prisidėti prie didžiausios akcijos karo niokojamai Ukrainai gali tai padaryti skambindami specialiu akcijos trumpuoju numeriu 1485 – auka 5 eurai. Taip pat aukoti galima ir apsilankius specialiame puslapyje radarom.lt, kuriame yra galimybė atlikti bankinį pavedimą būtinai nurodant paskirtį – „radarom“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų