P. Židonio nuotr.

Panevėžys – judriausia šalies savivaldybė

Panevėžys – judriausia šalies savivaldybė

Aplinkos ministerijai įvertinus aktyviausius Europos judumo savaitės dalyvius, Panevėžys pelnė judriausios šalies savivaldybės apdovanojimą.

Panevėžys drauge su daugeliu kitų Europos miestų rugsėjo 16-22 d. minėjo Europos judumo savaitę. Panevėžiečiai buvo kviečiami atvykti ekologiškomis transporto priemonėmis į dvejas ekskursijas.

Jų metu gyventojai susipažino su žymiomis Panevėžio kultūros istorinėmis asmenybėmis, sužinojo įdomiausias detales apie mieste veikusias gamyklas ir fabrikus.

Visą savaitę mieste vyko įvairūs nemokami fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimai.

Tarptautinę dieną be automobilio, siekiant gyventojus paskatinti keliauti ekologiškai ir automobilius iškeisti į viešąjį transportą, miesto autobusai keleivius vežė nemokamai.  Taip pat viename iš jų važiavo gidas, pasakojantis įdomias istorijas apie Panevėžį.

Į Europos judumo savaitės veiklas įsitraukė ir Panevėžio vyriausiasis policijos komisariatas, kuris drauge su miesto Savivaldybe surengė akciją – stabdė automobilius, kuriuose važiavo tik vienas vairuotojas. Kaip simbolinis paskatinimas neteršti aplinkos ir naudotis viešuoju transportu buvo įteikta dovana – viešojo transporto talonėlis.
„Džiaugiuosi ir panevėžiečių vardu dėkoju už šį apdovanojimą. Panevėžys ne tik atsinaujina, nuolat tobulina infrastruktūrą, bet ir sėkmingai įgyvendina darnaus judumo planą. Dar 2019 m. Susisiekimo ministerijos Darnaus judumo forume buvome apdovanoti kaip Ateities miestas. Žingsnis po žingsnio dirbame užtikrindami šiandieninius ir rytojaus mobilumo poreikius, kurdami geresnę ir sveikesnę aplinką, siekdami aplinkosauginės, socialinės ir ekonominės darnos. Džiugina, kad mieste vis daugiau gyventojų supranta judėjimo svarbą ir vis aktyviau naudojasi ekologiškomis transporto priemonėmis, dalyvauja įvairiuose darnų judumą skatinančiuose renginiuose“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Aplinkos ministerijos skelbtoje judumo akcijoje dalyvavo per 40 šalies savivaldybių. Apdovanojimai taip pat buvo įteikti judriausiai mokymo įstaigai, ikimokyklinio ugdymo įstaigai, valstybės institucijai ir įmonei.
Šiemet į Europos judumo savaitės renginius įsitraukė bene 3 tūkst. miestų iš Europos ir tokių šalių kaip Japonija, Kosta Rika, Argentina, Pietų Korėja ir kt. pan.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų