P. Židonio nuotr.

Panevėžys jau rengiasi vyti žiemą iš kiemo

Panevėžys jau rengiasi vyti žiemą iš kiemo

Panevėžys jau rengiasi vyti žiemą iš kiemo. Kultūros ir poilsio parke pasirodė pirmieji Užgavėnių ženklai – smagios tradicinės šios šventės kaukės.

Parko pavasario bei žiemos takuose (iš Parko ir Nemuno g. pusės) eksponuojamos išraiškingos, nuotaikingos Užgavėnių kaukės, pagamintos profesionalių menininkų Elvyros Vilkienės bei Kęstučio Musteikio. Maždaug 30 kaukių paroda po atviru dangumi veiks iki kovo 2–osios.

O visa savo smagybe Užgavėnės Kultūros ir poilsio parke sušurmuliuos sekmadienį, vasario 27–ąją, nuo 13 iki 15 val.

Atvykusieji į šventę bus įtraukti į Užgavėnių ritualus, veiks žaidimų kiemas vaikams ir suaugusiems, Užgavėnių kaukių kūrybinės dirbtuvės, Nevėžio krantinėje bus galima pasivažinėti žirgais kinkyta karieta. Atėjusiųjų lauks persirengėlių linksmybės, geriausiais receptais dalinsis gaspadinės, kurios kvies išsikepti sau blynų. Renginyje koncertuos folkloro ansamblis ,,Pulkelis“, skrabalistai, liaudiškos muzikos atlikėjai, mėgėjų teatrai, savo pasirodymus surengs miesto kultūros įstaigos. Užgavėnių kulminacija – Kanapinio ir Lašininio kova – užvirs ten, kur susikerta žiemos ir pavasario takai – ant tiltelio. Šventę užbaigs griausmingas Gavėno išlydėjimas į dausas bei triukšmingas atsisveikinimas su žiema.

P. Židonio nuotraukos

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų